Rakendispordi kodumaine hooaeg avati Lau külas, põhisõidu võitis Riina Rõa

Riina Rõa ja Pin Rock`s Poppius; foto Sigrit Lohk

Möödunud nädalavahetusel anti avalöök kodumaisele rakendispordi hooajale, kui Raplamaal Lau külas viidi läbi Rakendispordi Karikasarja esimene etapp Raplamaa Rakendi nimetust kandnud võistluse raames. Põhisõidu võitis Riina Rõa, teised klassid Priit Reinaus jr. ning Laura Rea.

Vihmas kulgenud laupäeva alustasid rakendisportlased Lau külas koolisõiduga. Tasemel kõrgem sõitsid sportlased MM-il kasutatavat testi 3*B, kus parima tulemusega lõpetas Riina Rõa poniga Pin Rock`s Poppius, skoorides 51.15 karistuspunkti. Sama paar stardib muide eeloleval reedel Poolas Boguslawices rahvusvahelisel CAI3* turniiril eesmärgiga täita MM-i teine normatiiv, kus koolisõidu karistuspunktide maksimumiks 65.

Tasemel Keskmine sooritas parima koolisõidutesti Reet Evardson hobusega Nynke ST. (53.15), kui talle järgnes oma debüüdi teinud Priit Reinaus jr. Radariga. Tasemel Madalam oli 56.80 karistuspunktiga edukaim Laura Rea Sangariga.

Priit Reinaus jr. tegi oma rakendispordi debüüdi lõpetades koolisõidus teisel kohal; foto Sigrit Lohk

Samal päeval viidi läbi ka täpsussõit, kus enim löödi paremusjärjestus segi tasemel Keskmine. Koolisõidu võitnud Evardsonil tuli kahjuks sisse hulga eksimusi ja nii vahetusid esimene ning neljas, kui kahe palli maha-ajamisega piirdunud Hanna Treikelder Armaniga asus liidrikohale ning Evardson langes neljandaks. Teistel tasemetel säilitasid liidrid oma positsiooni.

Signe Haggi ja Varunessa lõpetasid Kõrgemal taseme teisel kohal; foto Sigrit Lohk

Laupäeva lõpetas kombineeritud maraton, kus paraku oli vaid kaks startijat, kellest parema tulemuse tegi Maret Kasemets hobusega Nerki.

Maret Kasemets ja Nerki kombineeritud maratonil; foto Sigrit Lohk

Pühapäev pakkus maratoniks oluliselt paremat ilma ning keskpäevaks paistis Lau külas juba päike. Sarnaselt koonustega, juhtus maratoniski enim just Keskmisel tasemel. Kahe ala järel teine püsinud ja oma esimest rakendispordivõistlust teinud Pille-Riin Reinausi vend Priit Reinaus jr. võitis maratoni ning kuna vahed olid väikesed, tõusis Priit oma debüütvõistlusel kohe poodiumi kõrgeimale astmele. Priit sõitis õe põhiponiga Radar. Priidule ei ole siiski ratsasport võõras varasemastki. Mäletatavasti esines ta edukalt poniklassi kuuludes kolmevõistluses.

Priit Reinaus jr., Priit Reinaus sen. ning Radar maratonil; foto Sigrit Lohk

Tasemel Madalam ja Kõrgem jäid koolisõidus liidrina alustanud sportlased ette lõpuni ja nii krooniti võitjateks vastavalt Laura Rea ning Riina Rõa.

Laura Rea ja Sangar maratonil; foto Sigrit Lohk

Kõik Raplamaa Rakendi tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/1775?locale=et&year=2019