Rakendispordi meistrivõistluseid juhivad Margit Lindre ja Riina Rõa

Täna algasid Raplamaal Lau külas Eesti meistrivõistlused rakendispordis hobu- ja ponirakenditele. Avapäeva järgselt juhivad oma võistlusklasse Margit Lindre ja Riina Rõa.

Meistrivõistluste esimesel päeval olid kavas maneeži- ja täpsussõit. Kokku startis Laus 15 ekipaaži, kellest neli osalevad ponide ja kaheksa hoburakendite tiitlivõistlustel. Kolm ekipaaži võistlevad Raplamaa Rakendi karikale. Hoburakendites juhib avapäeva järel tulemusega 60.60 Margit Lindre (Märjamaa) hobusega Farda. Teisena jätkab 71.87 punkti kogunud Urmas Saks (Liivimaa) hobusega Indekss ja kolmandana täpsussõidus liidrikoha kaotanud ja 72.00 punktiga jätkav Evelyn Piiritalu (Liivimaa), kes osaleb hobusega Olli.

Poniklassi liidrina läheb homsele maratonile vastu Riina Rõa (Vändra), kes osaleb hobusega Grelli. Rõa, kes ainukesena läbis täpsussõidu vigadeta, tulemuseks on 53.87. Teise tulemusega jätkab Andrus Kallaste (Pärnumaa) ponga Veto. Nende tulemuseks 64.60. Kolmandat kohta enne homset hoiab 67.80 punktiga Pilleriin Reinaus (Märjamaa) ponil Harton.

Homne maraton algab kell 11.00.