Rakendispordi traditsioonid jätkuvad Raplamaal juba sellel nädalavahetusel

21.-22. mail toimub Madise talu maadel, Lau külas, Raplamaal juba kolmandat korda rakendispordivõistlus „Raplamaa rakend“. Kahel päeval võisteldakse nii koolisõidus, täpsussõidus kui maratonis ühe- ja kahehobuse rakenditega.

Kokku osaleb sellel võistlusel 12 võistlejat 15 hobusega, mida on kaks korda rohkem kui esimesel aastal, kui alustasime (s.o. 2009.a.). Võistlejate hulgas on 13 ühehobuserakendit, nendest neli ponirakendit, ning üks ponidest koosnev kahehobuserakend.

Eesti sportlastele lisaks osalevad võistlustules kaks Läti rakendit. Eelmisel aastal saavutasidki ühehobuserakendis kolmikvõidu lätlased, kuigi eestlased pakkusid neile tugevat konkurentsi. Vaatame kuidas sellel aasta läheb! Madise tallist tulevad konkurentsi pakkuma kaks ühehobuse rakendit ja üks ponirakend. Hoiame neile pöialt, et kodumaastik toetaks parima tulemuse saavutamisel.

Paari sõnaga, mida ülalnimetatud kolm ala endast kujutavad. Koolisõitu sõidetakse 40×80 meetrisel muruväljakul, kus hobune peab sooritama erinevaid kujundeid, ringe, peatusi ja tegema seda määratud järjekorras. Täpsussõidurajal tuleb läbida nummerdatud takistused – koonused, mille peal on pallid. Nende mahaajamise eest saavad võistlejad karistuspunkte. Maraton koosneb kolmest osast: rännak maastikul 2,0 km, kohustuslik sammu osa 800 m ja kross 5 takistusega kruusakarjääris pikkusega 3,2 km.

Võistluse peakohtunik on Marko Villemson Tartumaalt, kes igapäevaselt treenib ja õpetab takistussõiduhobuseid Pärna talus. Koolisõidu vanemkohtunikuks on Marika Vunder, kes treenib ja koolitab Järlepa koolisõidutallis ning võistleb tippsportlasena Grand Prix auhindadele Euroopas.

Põnevust jagub nii sportlastele kui ka pealtvaatajatele.

Ajakava:

Laupäev, 21.05.2011

Kell 12: 00 koolisõit kostüümides

Kell 15: 00 rännak ja kross kruusakarjääris

Pühapäev, 22.05.2011

Kell 10: 00 täpsussõit

Kell 12: 00 autasustamine

Varju Kuusemets