Rakendispordi Volkswagen Combi Cup avaetapi Juurimaa tallis võitis Eve Haggi (VIDEO)

Rakendisportlastele tänavu esmakordselt kavas olev spetsiaalne kombineeritud maratonide sari nimetusega Volkswagen Comby Cup sai startiderohke avalöögi möödunud pühapäeval Juurimaa tallis, kus võidukalt lõpetas Eve Haggi hobusega Varunessa. Samas peetud Keskmise Taseme kombineeritud maratoni parim oli Pille-Riin Reinaus poniga Aramis.

Volkswagen Combi Cup sarja tasemeks on Madal, mis tähendab, et koonuste laius ületab maratonivankrite laiust 35cm võrra. Rajale oli asetatud üheksa koonustakistust ja üks viie väravaga maratonitakistus. Mullu oli Juurimaa võistluse võitnud Eve Haggi (Märjamaa) hobusega Varunessa, kes tookord oli vaid neljane. Tänavu suutis kogenud kutsar kogemusi omandanud Varunessaga oma võitu korrata, võttes nii avaetapi maksimumpunktid. Haggist poolteist sekundit aeglasema tulemusega lõpetas teisena rohkem takistussõitjana tuntud Kati Raidma (Vändra) poniga Palas, kellele vaid 0.1 sekundiga jäi alla oma nooremapoolse poniga Lucky Freedom võistlenud Riina Rõa (Vändra). Toome siinkohal ära ka rakendispordis mite väikest tähtsust omavad groomid, kelleks Haggil Varju Kuusemets, Raidmal Katrin Melts ja Rõal Mikk Nõmm.

Sarja arvestuses startis 30 ekipaaži, kellest puhta soorituse tegi 12. Keskmise taseme koonuste laiuseks oli +25cm, maratonitakistusele lisati kuues värav ning takistus number seitse muudeti kolmeseks süsteemiks. Selles võistluses tegi ainukese puhta soorituse Pille-Riin Reinaus (Märjamaa) poniga Aramis. Ühe vea ehk kolme karistuspunktiga lõpetasid teisena Urmas Saks (Liivimaa) ja Kelli ex Kris ja kolmandana Eve Haggi hobusega Albrina. Groomideks olid vastavalt Tarmo Tempel, Tuuli Sarapuu ja Varju Kuusemets.

Sarja järgmine etapp toimub 12. juunil Pärnumaal Reius Riina Rõa talli maadel. Kõik Juurimaa võistluse tulemused leiate aadressilt