Rakendispordi Volkswagen Combi Cup avaetapp tuleb startiderohke

Tänavusel hooajal on rakendisportlastel lisaks ERL-i kaikasarjale võimalik osaleda valdavalt algajatele mõeldud kombineeritud maratonide sarjas Volkswagen Combi Cup, mille startiderohke avaetapp peetakse eeloleval pühapäeval Märjamaa lähistel Juurimaa tallis.

Kombineeritud maratonide sarjas on kavas neli etappi ja finaal, mis toimub 23.-24. septembril Olustveres. Kui etappidel sõidetakse sarja arvestuses vaid Madala Taseme kombineeritud maratoni (koonused +35cm), siis finaalis tuleb läbida esmalt Madala Taseme koolisõidutest, millele järgneb teisel päeval kombineeritud maraton.

Juurimaa tallis peetav avaetapp üllatas nii sarja kui konkreetse võistluse korraldajaid oma startide rohkusega. Kui mullu osales analoogilisel Juurimaa võistlusel 23 ekipaaži, siis tänavusele võistlusele on juba registreerunud enam kui 40 võistlejat. Kodumaistele rakendisportlastele pakuvad konkurentsi Läti võistlejad, Lätist on pärilt ka võistluse peakohtunik.

ERL-i rakendispordi manager Marko Villemson sõnas rakendispordi jaoks suurt startide arvu kommenteerides, et tõenäoliselt on selle sarjaga tegemist õige asjaga õiges kohas, "Rõõmu teeb see, et osalejad on täiesti erinevatest Eestimaa punktidest ning hulgaliselt on stardis uusi tegijad. Loodame, et pakkudes läbi hooja võimalust võistelda madalamal tasemel tekib rakendis sarnaselt teiste aladega arvestatav niinimetatud püramiidi alumine osa."