Rakendispordis lõppes äsja MM, eeloleval nädalavahetusel leiab aset EM

Mõõdunud nädalalõpul, 24.-28. augustini leidsid Prantsusmaal Conty’s aset rakendispordi Maailmameistrivõistlused kahehobuserakenditele. Võistkondlik kuld läks Hollandile, individuaalseks võitjaks pärjati Carola Diener Saksamaalt.

Diener läks võistlust juhtima juba pärast koolisõitu. Maratonil koguti 88,26 karistuspunkti, mis aga tema positsiooni ei kõigutanud, ehkki antud alal saavutati paremuselt 12 koht. Maratoni võitis Hollandi esindaja Tom Engbers, kes tõusis sellega 15ndalt kohalt teiseks. Kolmandana läks viimasele võistlusalale vastu koolisõidu seitsmenda ja maratoni kuuendana lõpetanud prantslane Stephane Chouzenoux. Koolisõidu järel teisel ja kolmandal positisoonil asunud võistlejad tegid maratonis mitmeid eksimusi ning langesid seega kõvasti tahapoole.

Täpsussõidu viiendana lõpetanud Diener saavutas tulemusega 125,78 miinuspunkti esikoha. Hõbemedali pälvis viimase ala teine Stephane Chouzenoux (129,06mp), pronksi Tom Engbers, kellele maksid kätte 3 karistuspunkti keeglites, nende lõplik tulemus 130,97mp.

Tom Engbers. Foto: Rinaldo de Craen / FEI

Võistkondlikult saavutas teise koha Saksamaa (264,9mp), pronksile tuli Prantsusmaa (271,4mp) Võistlusest võttis osa 69 rakendit 24 riigist. Eeloleval nädalavahetusel leiavad Hollandis aset neljahobuserakendite Euroopa Meistrivõistlused.