Rakendisportlane Pille-Riin Reinaus võistles Lätimaal Kocenis

Pille-Riin ja groomiks olnud isa Priit Reinaus Kocenis; foto erakogust

Möödunud nädalavahetusel peeti Lätimaal Valmiera lähistel Kocenis traditsiooniline rakendispordivõistlus, millel tänavu osales eestlastest vaid Pille-Riin Reinaus ning seda oma ponidega Aramis ja Radar.

Tavapäraselt on Koceni võistlus saanud raporteerida üsnagi arvestatavat startide arvu, kuid kuna tänavu olid neil päevil siirdunud kõik Baltiriikide paremad rakendisportlased Hollandis toimuvale MM-ile, lepiti sel korral 13 ekipaažiga. Ainsa Eesti rakendisportlasena osales Pille-Riin Reinaus ponidega Aramis ja Radar.  Viimasega osales Reinaus võistlusklassis, kus sõideti skeemi 3*B, mis muide kasutusel ka MM-il ja vastab Eesti kõrgemale tasemele, millele järgnes täpsussõit koonuste vahega +30cm ning nelja takistusega maraton. Siinkohal näeme, et meie ja Läti süsteemid erinevad üsnagi palju, sest antud klassi koonused ja maraton vastab üldjoontes meie madalamale tasemele. Reinaus sõitis skeemis välja 56.54 karistuspunkti, lõpetas koonused 6.53 punktiga ning oli maratonis oma konkurendist pea poole kiirem, mis andis esikoha esikoha lätlanna Renate Spirge ees.

Poniga Aramis sõitis Reinaus ainukesena klassis, kus skeem 1*B, koonused +30cm ning samuti neli maratonitakistust. Skeemist koguti 52 karistuspunkti, koonustest 3 ühe palli mahaajamisega.

Reinaus kommenteeris Hobumaailmale, et on mõlema poni sooritusega Kocenis rahul: “Kuna konkurentsi ei olnud, sain asja võtta pingevabalt ja katsetada mõningaid uusi nippe. Olen sellel võistlusel pea iga aasta käinud ja alati on seal meeldiv õhkkond.”

Koceni võistluse tulemused leiate siit.