Rakendisportlane Pille-Riin Roosileht stardib Saksamaa suurturniiril, Rõa võistleb Poolas

Sellel nädalavahetusel võistlevad jällegi meie kaks rakendisportlast rahvusvahelisel tasandis, kusjuures Pille-Riin Roosileht alustas juba kolmapäeval Saksamaal Mindenis CAIO4* tasemega turniiril ning Riina Rõa täna Poolas Bogoslawices CAI2* tasemega võistlusel.

Pille-Riin Roosileht ja Topper alustasid kolmapäeval võistlemist Saksamaal Mindenis toimuval suurturniiril, mille tasemeks kõrgeim ehk CAIO4*. Mindeni võistluse näol on tegemist ametliku võistkondliku võistlusega, kus osalevad paljude riikide koondised. Lisaks neljarakenditele on kavas võistlus nii ühe- kui paarisrakenditele, seda nii ponidele kui hobustele. Osalejate arv on suur ning seetõttu viiakse koolisõit läbi suisa kolmel erineval päeval. Koos rahvuslike klassidega osaleb näiteks ligi 300 poni. Tõenäoliselt on tegemist tänavuse suurima ja kõrgetasemeliseima rakendispordivõistlusega Euroopas kui mitte kogu maailmas. Ainuke, mis suurvõistluse meeleolu kahandab, on vihmane, tuuline ja suve kohta suisa külm ilm.

Roosileht ja Topper saavutasid avaalal tulemuseks 51.78 karistuspunkti, mis jääb ülinapilt alla hiljuti Altenfeldenis saavutatud tulemusele 51.71. Mindenis on võistlejate tase oluliselt kõrgem ning seetõttu andis saavutatud tulemuse 15. koha, seda 45 osaleva ekipaaži hulgas. Parimaks tulemuseks oli 40.45, mille sõitis välja sakslane Fabian Gänshirt poniga David L.

Pille-Riin jäi kommentaarides Hobumaailmale oma avasooritusega Mindenis üldjoontes rahule. Tulemus oleks kutsari sõnul võinud olla tegelikkuses tunduvalt parem, kuna esimeses pikendatud traavis läks poni galopile, probleeme oli paigal seismisega ning testi lõpu eel sõitis ka hetkeks vankriga vastu koolisõiduaeda. Kõik need vead vähendasid oluliselt konkreetsete harjutuste hindeid ning näiteks pikendatud traavis galopile minemata oleks koondtulemus olnud kuues-seitsmes. Roosileht on poniga rahul ning leiab, et vähemalt koolisõidus on nad maailma tipule väga lähedal. Homme jätkatakse maratoniga, pühapäeval on kavas täpsussõit.

Mindeni tulemused leiate aadressilt http://www.turnierdienst-brinkmann.de/198.html, võistluse kodulehekülg http://www.gewe-fahrturnier.de/

Riina Rõa osaleb Bogoslawices ponidega Grelli ja Larkhill`s Spartacus. Reedel oli Boguslawices kavas koolisõit, mille Rõa lõpetas Grelliga 58.45 ning Spartacusega 59.84 karistuspunkti juures. See annab eestlannale hetkel kolmanda ja neljanda koha. Liidriks on poolatar Monika Swiecicka poniga Erdyl Celebration 48.43 punktiga, teine sakslanna Karolin Romahn poniga Lalka 5, kellel karistuspunkte 54.08. Homme on Poolas kavas täpsussõit, pühapäeval seitsme takistusega maraton. Boguslawice tulemused leiate aadressilt http://driving.pl/zawody/wyniki/747-cai-i-zk-boguslawice-10-12-07-2015