Rakendisportlased asuvad Maria talus jahtima MM-normatiive

Eve Haggi püüab Marias täita MM-normatiivi / foto Maarja Saare

Täna saab Pärnumaal Maria talus alguse Hobufestival Maria Kevad 2018, avanedes EHS-i rahvusvahelise kevadseminariga, kuid juba homme asuvad nii meie kui ka Läti ja Venemaa rakendisportlased jahtima tänavuse hobuste üherakendite MM-i normatiive.

 

Maria talus algab homme, reedel 18. mail, rahvusvaheline CAI2* tasemega rakendispordivõistlus hobuste ja ponide üherakenditele. Esimeseks alaks on traditsiooniliselt koolisõit, mida homme alaates kell 12 asuvad hindama viis rahvusvahelise kategooria kohtunikku, kes esindavad Austriat, Itaaliat, Hispaaniat, Lätit ja Eestit. Lisaks Eestile on Marias külalisvõistlejad Lätist ning Venemaalt. Nii ponide kui hobuste klassis on sportlastel võimalik täita MM-normatiive, kuna võistluses kasutatav test vastab nendele nõuetele. Rakendispordis kehtib MM-ile pääsemisel reegel, kus kutsar (täpsemalt 3* kutsar ehk sportlane, kes kahel korral lõpetanud 2* tasemega võistluse) peab olema kahel korral sõitnud koolisõidus välja tulemuse maksimaalselt 65 karistuspunktiga (62.5%) ning seda vähemalt ühel korral MM-i toimumise aastal. Hobuste üherakendite MM toimub tänavu augustikuu lõpus Hollandis Kronebergis asuvas Peelbergeni super-ratsakeskuses, ponide MM tuleval aastal Pille-Riin Roosilehe treeningpaigas Kisberis Ungaris.

Riina Rõa mullusel Maria talu võistlusel / foto Maarja Saare

Üks MM-i normatiiv on muide Eesti rakendisportlase poolt tänavu juba täidetud. Nimelt osales möödunud nädalavahetusel Poolas Boguslawices toimunud turniiril Riina Rõa, kes poniga Pin Rock`s Poppius sõitis välja tulevaaastase MM-normatiivi. Marias osaleb Rõa nii poni- kui hobuseklassis.

Maria talu rakendivõistluse kodulehekülje leiate aadressilt https://maria.olustveredrivingcup.ee/