Rakendisportlased avasid hooaja Raplamaal

Nädalavahetusel aset leidnud võistlusest Raplamaa Rakend võttis osa kolmteist rakendit. Kohal olid ka konkurendid Lätist ning hoburakendite arvestuses läkski võit sinna.

Rakendisõidu kolmevõistluses osales neli üheponirakendit, kaheksa ühehobuserakendit ja üks ponide paarisrakend. Kaks ekipaaži hobuste arvestuses esindasid Lätimaad, võistluse võitis mullu samal võistlusel teiseks jäänud hoburakend Dace Stüre ja Karlis Stüris hobusega Hipija. Tegemist oli isast ja tütrest koosneva peremeeskonnaga. Teise koha saavutas kutsar Eve Haggi groom Varju Kuusemetsaga hobusega Velissa ning kolmandana lõpetasid Kaspar Kald ja Margo Reinhold Liberiaga.

Üheponirakendite arvestuses võtsid esikoha Ave Kuusemets ja Sigrid Lohk poniga Reti. Võidu osas tuli neil suuresti tänada Tõnu Rähna, kes neile oma vankrit laenas, sest nende enda oma oli väga lähedal ratta kaotamisele.

Üheponirakendite arvestuse võitjad Ave Kuusemets ja Sigrid Lohk poniga Reti. Foto: Sander Nemvalts

Ponide paarisrakendeid oli ainult üks ja nendeks vaprateks olid Anu Pärisoo ja Jaanus Kallaste, vankri ees Amadeus ja Allegro.

Kõik tulemused leiate hobumaailma kalendrist: http://www.hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=5&y=2011&id=572

Järgmine võistlus rakendisportlastele – Baltic Cup 2011 I etapp – leiab aset juba sel nädalavahetusel Saksa Ratsutamiskompleksis Tartumaal.