Rakendisportlased osalesid karikasarja kolmandal etapil

Möödunud pühapäeval võõrustas Vana Nurme Talu Reius rakendisportlasi, kes kogunesid ERLi Rakendispordi Karikasarja kolmandaks osavõistluseks. Kõikidele rakenditele avatud võistlusel tegi seekord parima tulemuse Urmas Saksa juhitud ekipaaž.

Urmas Saks (LMRK) võitis madalamal tasemel (skeem 2012B + täpsussõit (+40cm) + maraton 3500m) peetud osavõistluse hobusega Kelly ex Kris tulemusega 75,99 mp. Groomina osales selles tiimis Aivar Ottender.

Teine koht läks võistluse võõrustajale Riina Rõale (Vändra) hobusel Grelli (groom Maarja Saare) tulemusega 88,97 mp, kolmas aga Margit Lindrele (Märjamaa) hobusega Farda (groom Eve Raudnagel) 90,54 miinuspunktiga.

Järjest enam otsustavad teiste alade harrastajad proovida kätt rakendispordis. Nii nägid pealtvaatajad seekord uues rollis õde-venda Reinause, kes rohkem tuntud ponide takitus- ja koolisõidust ning kolmevõistlusest. Priit Reinausi juhitud vanker, mida vedas Juurimaa tallile kuuluv Harton, teenis 96,10 mp ning pälvis sellega kuuenda koha 10 ekipaaži seas.

Priit Reinaus, Pille-Riin Reinaus ja Harton. Foto: Maarja Saare erakogu

Tegemist oli rahvusvahelise võistlusega, kuna üks ekipaaž oli kohale tulnud ka Lätist. Need olid meile juba tuttavad Dace Sture ja Karlis Sturis, kelle juhtida oli ainus kahehobuserakend sel päeval. Käesoleval võistlusel neil nii hästi ei läinud kui tavaliselt, tulemuseks 9. koht.

Märkimist väärib ka veidi hirmutav seik. Nimelt läks keset maratoni täiesti pooleks üks Riina Rõa juhitud vanker ning hobune lahkus meeskonnast vedades enda järel vaid esirattaid. Õnneks oli tegemist õnneliku õnnetusega ning keegi viga ei saanud.

Poni Karoliina koorem on ühtäkki väga kergeks muutunud. Foto: Maarja Saare erakogu

Rakendisportlastel on jäänud veel kaks etappi – 21. juulil Otsa talus ning 11. augustil Hanilas. Sarja üldarvestuses võetakse arvesse kolme parema etapi tulemused.

Reiu Rakendi tulemused leiate: http://www.hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=7&y=2012&id=874