Rakendisportlased osalesid Vaiklas Vilmos Jambori täpsussõidukliinikus

Kutsariks Vilmos Jambor, groomi kohal Ülar Raudsepp; foto Riina Rõa

Möödunud nädalavahetus oli täis õpinguid meie kolmevõistlejatele ja rakendisportlastele, kellest viimased osalesid ungarlase Vilmos Jambori kliinikus Vaiklas.
Tänavuse aasta esimese rakendispordikoolitusena oli Vaiklas kavas täpsussõidukliinik, mille viis läbi meie Pille-Riin Roosilehe treeneri ja tööandjana tuntud ungarlane Vilmos Jambor. 45aastane Jambor on ise rahvusvahelise taseme kutsar, kes erinevatel perioodidel olnud ponide neljarakendite edetabelis maailma esinumber. Lisaks omab Jambor rahvusvahelist kolmanda taseme rajameistri ning teise taseme tehnilise delegaadi ametitunnistust.
Vaikla koolitus sisaldas nii teoreetilist kui ka praktilist osa, mis seisnes individiuaalsetes treeningutes. Jambor lähenes igale sportlasele individiuaalselt ja püüdis leida uusi arengusuundi nii igale hobusele kui sportlasele, loomulikult ka nende koostööle. Suurte kogemustega koolitaja oli pärast teist treeningute päeva positiivselt üllatunud, sest leidid, et juba ühe päevaga olid praktiliselt kõik sportlased paremad, kui avapäeval. Küll pidi ta tõdema, et pühapäevases võistluses olid mõnedki tema näpunäited jällegi ununenud. End suureks Eesti fänniks nimetav Jambor lahkus leidis kliniku lõppedes, et Eesti rakendispordil on arenguruumi veel küllaga, kuid kui sportlased jätkavad mõtestatud treeningutega, võib maailma tipp üha lähemale tulla.

 

   Urmas Saks võitis puhtusele ja kiirusele peetud sõidu; foto Riina Rõa

 

Pühapäeval peeti Vaiklas maha ka täpsussõiduvõistlus, kus avaklass puhtusele ja kiirusele, teine vaid kiirusele. Klassikalises puhtusele ja kiirusele peetud sõidus riisusid koore pikaajaliseimate kogemustega Ülar Raudsepp ja Urmas Saks, kiirussõidus olid esirinnas nooremad sportlased. Avasõidus võitis Urmas Saks hobusega Lonni ja oli kolmas hobusega Indekss, teise koha hõivas Ülar Raudsepp hobusega Redrum. Kiirussõidus võttis alles mullu tõsisemalt rakendispordiga tegelema hakandu Hanna Treikelder hobusega Armani, teisele positsioonile sõitis end Riina Rõa poniga Pin Rock`s Poppius ja kolmas oli Raudsepp hobusega Friidom.

 

Vaikla võistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/1509?locale=et&year=2018