Rakendisportlased Rõa ja Roosileht jäid nädalavahetuse tulemustega rahule

Möödunud nädalavahetusel võistlesid meie rakendisportlased Riina Rõa ja Pille-Riin Roosileht rahvusvahelisel tasemel, kusjuures Roosileht osales CAIO4* turniiril Mindenis, mis tõenäoliselt oli tänavuse aasta kõrgetasemeliseim rakendivõistlus. Mõlemad jäid saavutatud tulemusega rahule.

Pille-Riin Roosileht startis teatavasti Saksamaal Mindenis poniga Topper ja oli pärast koolisõitu 15. kohal 45 ekipaaži seas. Maratonis langes Eestit esindav ekipaaž kahe koha võrra, kuid täpsussõidus tõusti uuesti 15. positsioonile, mis jäigi lõpptulemuseks. Arvestades võistluse taset ning osalejate hulka, saame saavutust igati heaks lugeda.Sama meelt oli ka Roosileht oma kommentaarides Hobumaailmale. Pille-Riin tundis head meelt, et varem maratonis "kustunud" minekut näidanud poni on uute treeningmeetodite abil tublisti paranenud ning kui Altenfeldenis püsiti heas tempos kuus takistust, siis Mindenis hoiti head rütmi kõik kaheksa takistust. Täpsussõidus ei tehtud rajal ainsatki viga, väga raskel rajal saadi karistuspunkte normiaja ületamise eest.

Mindeni tulemused leiate aadressilt http://www.turnierdienst-brinkmann.de/198.html

Tänaseks on poni Topper jõudnud Hollandisse, kus viibib treeningus kuni septembri avanädalal toimuvate Maailma Meistrivõistlusteni. Pille-Riin ise jõuab Hollandisse mõne nädala pärast, jätkates hetkel treeninguid Ungaris.

Riina Rõa ja Grelli Boguslawice maratonitakistusel; foto Lagle Suursild

Meie teine ponide MM-i normatiivi täitnud rakendisportlane Riina Rõa võistles möödunud nädalavahetusel kahe poniga Poolas Boguslawices. Koolisõidus sõitis Rõa nii poniga Grelli kui poniga Larkhill`s Spartacus välja tulemuse alla 60 karistuspunkti, kusjuures Grelliga oli tulemuseks 58.45 ja Spartacusega 59.84. Seekord tulid täpsussõidus üldiselt kindlatel ponidel vead sisse just sellel alal, kuid üldjoontes jäi Rõa tulemustega rahule. Seitsme takistusega maratoni sõitsid mõlemad ponid korralikult, kuigi mitte just väga suurel kiirusel, lõpuni. Rõa oli tulemusega rahul kindlasti ka seetõttu, kuna suutis endale tõestada, et mõne nädala tagune ebaõnnestumine Soomes, kus lisaks halvale pinnasele tekkisid lahkarvamused ka veterinaaridega, oli siiski üks halbade juhuste kokku langemine ning ponid on tegelikult suutelised läbima CAI2* võistlust ning sisuliselt valmis ka CAI3* tasemeks.

Poniga Grelli lõpetas Riina Rõa Boguslawices kolmanda kohaga. Tulemused leiate aadressilt http://driving.pl/zawody/wyniki/747-cai-i-zk-boguslawice-10-12-07-2015