Rakendisportlaste sarjadele lisandub põhiliselt algajatele mõeldud Combi Cup

Klassikalises rakendispordi formaadis peetud ERL-i Rakendispordi Karikasari on edukalt toimunud juba mitmel aastal, tänavu lisandub põhiliselt nii algajatele kutsaritele kui hobustele mõeldud kombineeritud maratonide sari Volkswagen Combi Cup.

Rakendispordis käivad FEI tasandil uute ja ala atraktiivsust tõstvate formaatide otsingud ning üks, end sisetingimustes igati õigustanud formaat on kombineeritud maraton. Enim on Hobumaailm oma veergudel kajastanud neljarakendite MK-etappe, mille puhul just nimelt tegemist kombineeritud maratonidega. FEI reeglite kohaselt peetakse taolist võistlust vaid siseruumides, kuid Eesti korraldajad on leidnud, et see formaat võiks olla ideaalne võimalus algajatele proovida ala olemust ka välitingimustes. Meenutagem, et mullu Juurimaa tallis peetud kombineeritud maratonide võistlusel osales enam kui 20 ekipaaži, mis rakendispordi jaoks väga arvestatav number.

Kombineeritud maraton Rootsi horseshowl. Iga lõpetaja auks ka väike ilutulestik rõhutamaks veelgi ala vaatemängulisust.

Sarja ühe eestvedaja Hillar Taltsi sõnul on sarjal kavas neli etappi, millest esimene toimub 1. mail Juurimaa tallis, sellele järgnevad etapid Pärnumaal Reius, rahvusvahelise võistluse raames Olustveres ning Tartumaal Pärna talus. Sarja finaal saab toimuma 23.-24. septembril Olustveres. Suvine Olustvere võistlus on plaanitud kolmepäevasena, lisaks Combi Cup finaalile peetakse veel rahvusvaheline CAI1* võistlus ning erinevate rahvuslike tasemete klassikaliste formaatide võistlus, kusjuures uuendusena saab kõiki alasi võistelda nii kompleksarvestuses kui eraldi.

Kombineeritud maraton Boyd Exelli esituses; foto FEI

Sarja etappidel on kavas kombineeritud maraton, neljast etapist läheb arvesse kolm paremat. Finaal seevastu toimub kahel päeval, kus esimesel päeval tuleb sooritada ERL-i koolisõidu test 2012B, teisel päeval on kavas kombineeritud maraton. Finaalis on topeltpunktid, kompleksarvestus toimub FEI CAI1* põhimõtetel.

Sarja taolisel moel ülesehitamisele sai Talts kinnitust möödunud suvel FEI Rakendispordi Komitee asepresidendi Klaus Christiga suheldes, kes leidis samuti, et kombineeritud maratoniga on võimalik uutes tulijates tekitada ala vastu huvi, kuid kuna klassikalises formaadis on olulisel kohal koolisõit, on mõistlik hooaja lõpuks suunata kutsarid harjutama ka testi: "Tahad võita, pead olema hea ka koolisõidus," lisas Christ, kes oli ühtlasi Aachenis peetud neljarakendite EM-i peakohtunik. Pikem artikkel rakendispordi tulevikusuundadest, milles olulise osa moodustab intervjuu Klaus Christiga, leiate meie lehe veergudelt lähiajal.

Volkswagen Combi Cup vastu on huvi üles näidatud ka lähimatest naaberriikidest. Läti Ratsaliidu rakendispordi manager Ligija Biteniece leidis, et nendegi uutele tegijatele võiks sari huvi pakkuda. Liiati toimuvad enamus etappe n.n. Eesti lõunaliinil ja seetõttu ei ole lätlastel tee meie etappidele just liiga pikk.

Sarja üldjuhend on tänasest leitav ERL-i koduleheküljelt aadressilt http://www.ratsaliit.ee/pa_file/volkswagen-combi-cup-2016-uldjuhend/