Rakendite täpsussõidu võitis belglane Felix Marie Brasseur, koondliidrina jätkab Chardon

Eilne neljarakendite täpsussõit pakkus pinget kuni viimase startijani. Parima tulemuse sõitis välja omaaegne kahekordne maailmameister ja väga staažikas Belgia kutsar Felix Maria Brasseur. Koondarvestuses läheb maratonile liidrina koolisõidu võitnud hollandlane Ijsbrand Chardon.

Neljarakendite Euroopa Meistrivõistluste täpsussõidurada oli raskeim, mida oma lühikese rakendispordi tundmise perioodil näinud olen. Samas on see ju vägagi loogiline, kuna tegemist on tõsiseima võistlusega Euroopas. Koonused olid asetatud tihedalt ning paljuski selliste nurkade all, et järgmisele takistusele sirgelt peale sõitmiseks tuli teha kas suurem või väiksem paunakujuline väljasõit. Kokku oli rajal 20 takistust, millest kaks neljased süsteemid. Lisaks pakuti viiendal takistusel alternatiivi, kus sai valida vasakule või paremale pööramise vahel. Kui tavapäraselt on koonuste vahe 20cm vankrist laiem, siis kaks takistust olid pandud kitsamalt ehk 15cm varuga.

Puhtaid sooritusi kogunes lõpuks vaid kaks, kellest parimana võitis ajaga 177.71 (normiaeg 180s) karjääri jooksul kahel korral maailmameistriks kroonitud belglane Felix Maria Brasseur, kellele jäi napilt alla ungarlaste liider Joszef Dobrovitz seenior. Ungarlase ajaks oli 179.76.

Felix Maria Brasseur

Kõik pallid jättis koonustele ka viimasena ehk liidrina startinud Ijsbrand Chardon, kuid tema ületas normiaega, saades 0.42 karistuspunkti, mis andis täpsussõidus kolmanda koha. Täielik ebaõnn tabas täpsussõidus aga tiitlikaitsjast Chardoni kaasmaalast Theo Timmermanni, kes ajas maha kolm palli ning võttis lisaks veel 9.15 karistuspunkti ületatud normiaja eest. Tõenäoliselt jääb sellise tulemuse peale Timmermannil tiitel kaitsmata.

Ijsbrand Chardon

Koondarvestuses läheb tänasele maratonile koolisõidu järgselt liidriks tõusnud Ijsbrand Chardon, kellel karistuspunkte38.23. teiseks tõusis vanem Dobrovitz, kellel punkte 47.90. Kolmas on 48.20 punktiga hollandlane Koos de Ronde, neljandaks tõusis koonuste võitja Brasseur.

Joszef Dobrovitz

Võistkondlikus arvestuses jäi esikolmik muutumatuks. Liider on endiselt Holland, kellel punkte 81.18. Ungaril on teisena 102.45 karistuspunkti, Belgial kolmandana 106.69.

Aacheni EM-i tulemused on leiatavad aadressilt http://results.aachen2015.de/show/7/schedule/