Raplamaa Rakendil võistles igat mõõtu hobuseid ja ponisid

Nädalavahetusel toimus Raplamaal Lau külas traditsiooniline rakendispordi võistlus Raplamaa Rakend, kus eesti ja läti kutsarid võistlesid nii ühe- kui kahehobuserakenditel.

Ühehobuserakenditele toimunud kolmevõistluses saavutasid kaksikvõidu lätlased. Esikoht läks Andis Pavlovskisele, kelle groomiks Kristaps Caune ja hobuseks Viskijs. Meeskond võitis kindlalt, kogudes 101,85 mp, jättes teiseks Anda Pavlovska 123,81 miinuspunktiga. Kolmandaks tuli parima eestlasena Eve Haggi hobusega Velissa (groom Varju Kuusemets, tulemus 141,63 mp).

Paarisrakendite kolmevõistluses osutus kolme hulgast parimaks Anu Pärisoo rakend, mida vedasid Amadeus ja Allegro, (groom Nedy Chan). Nende tulemuseks jäi 133,34 mp.

Ponide kolmevõistlusest võttis osa üks ekipaaž – Gea Kiudorf, groom Anetta-Vanessa Järg ja poni Elisa, kes lõpetasid tulemusega 112,49 mp.

Kaks rakendit osalesid aga kahevõistluses. Ühehobuserakendit juhtis Eve Haggi, (groom Kristjan Haggi) ning seda vedas Vairi. Nende tulemuseks selles arvestuses loomulikult esikoht ja 89 mp. Ponirakendi kutsaritoolis aga võistles tuntud koolisõitja Marii-Heleen Raidmets, kes sedapuhu oli võistlustules poniga A Premalona, (groom Regina Kungla). Raidmetsa juhitud rakend sai tulemuseks 81,5 mp ning oma klassis samuti mõistagi esikoha.

Küsimusele, kuidas Marii rakendisporti sattus, vastas sportlane, et pidi oma meetrikõrguse poniga midagi peale hakkama ja selga ta talle ju ometi istuda ei kavatsenud. Seega tuli osta vanker ja rakmed. Raidmetsa sõnul on rakendisport äärmiselt adrenaliinirohke ja vägev ala, mida ta kindlasti edasi tahaks teha.

Rapla Rakendi tulemused leiate: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=5&y=2012&id=833