Rasketes ilmaoludes ja muudetud kujul peetud Šveitsi Rahvuste Karika võitis Suurbritannia

Möödunud reedel Šveitsis St. Gallenis toimunud Furusiyya FEI Nations Cup esimese divisjoni etapp, Šveitsi Rahvuste Karikas, viidi läbi väga halbades ilmastikuoludes ja muudetud formaadis. Raskest võistlusest väljus võitjana Suurbritannia.

St. Gallenis näitas termomeeter möödunud reedel sellele piirkonnale maikuu lõpule ebatraditsioonilist seitset soojakraadi, vihma valas nagu oavarrest. Sellest tulenevalt muudeti FEI-ga kooskõlastatult võistlus kahevoorulisest ühevooruliseks, samuti võeti rajalt välja veekraav ning tõusev kolmik. Erileoaga tegid mitmed võistkonnad muudatusi hobuste koosseisus, Saksamaa loobus võistlemisest. Starti asusid seitsme riigi koondised, kellest neli olid pärast esimest vooru kogunud kaheksa karistuspunkti. Võitja selgitati ümberhüpetel ning seal osutus parimaks Suurbritannia, mida esindas ümberhüpetel Laura Renwick hobusel Oz de Breve. Võidukasse koondisesse kuulusid veel Scott Brasch ja Hello Whisky Mac IV, Joe Clee ja Utamaro D Ecaussines ning Guy Williams ja Titus II.

Teise kohaga lõpetas Šveitsi koondis, kolmandal Belgia. Osalesid veel Iirimaa, Prantsusmaa, Itaalia ning Madalmaad. Furusiyya punkte kogusid St. Galleni etapilt vaid Šveits, kellele seega võidupunktid ning viimasena lõpetanud, kuid teise koha punktid saanud Madalmaad. Meenutame lugejatele, et riigid pidid enne hooaja algust teatama, millistelt etappidelt nende koondised punkte püüdma lähevad. Koondised, kes ei ole konkreetsel etapil deklareerinud punktide kogumist, osalevad vaid auhinnaraha jagamises. Pärast kodumaist etappi asus Šveits esimest divisjoni 180 punktiga juhtima. Hetke on teine Prantsusmaa ja kolmas Iirimaa. Saksamaa ei ole punktiarvet veel avanud. Esimesse divisjoni kuuluvad lisaks nimetatutele veel Suurbritannia, Madalmaad, Hispaania ja eelmise etapi võitnud Ukraina.

St. Galleni võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.longinestiming.com/Competition?id=00020701010DFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF&sport=EQ&year=2013 . Võistluse kodulehekülg http://www.csio.ch/ .