Rath naaseb võistlusringi Bretton Woodsil, Totilase comeback 2014. aasta kevadel

Saksamaa koolisõidukoondise endine liige Matthias Alexander Rath naaseb võistluskarusselli, kuid mitte Totilasel, vaid paljulubaval 7aastasel hollandi soojaverelisel sugutäkul Bretton Woods.

Paar astus üllatuslikult üles septembri alguses Nürnbergis, kus tuli PSG programmis 21 osaleja seas kuuendaks tulemusega 67.122%. Totilasega võistles Rath viimati rahvusvaheliselt Hageni CDI-l 2012. aasta aprillis ning tuli Helen Langehanenbergi ja Damon Hilli järel teiseks Saksamaa meistrivõistlustel sama aasta juunis. Samas viitas Totilase omanik Paul Schockemöhle Saksamaa väljaandele Bild, et paari eesmärgiks on valmistuda 2014. aastal Normandias toimuvaks WEG-iks.

Hobune vigastas end käesoleva aasta jaanuaris paaritusel ning põlvetraumast paranemine võttis aega oodatust kauem. „Ta on kaotanud palju lihaseid, kuna pole kaua olnud treeningus tipptasemel soorituste jaoks. Me tegeleme siin loomadega, see on normaalne, et ootamatusi juhtub. Praegu me keskendume sellele, et kui Totilas naaseb, siis on kõik kõige paremas korras ning töötab,“ lausus Schockemöhle, kel on Rathi ja Toto koostöösse endiselt usku.

Rath, kes suve lõpus oma kauaaegse elukaaslasega abiellus, on 2013. aastal võistelnud kolme erineva hobusega kohalikel show’del. Bretton Woods (Johnson x De Niro x Romancier) müüdi Paul Schockemöhlele 2011. juulis. Tema endine ratsanik, mitmekordne Noorhobuste MM-i võitja Emmelie Scholtens on öelnud, et see on parim hobune, kellega ta kunagi on ratsutanud.