Ratomka suurmaneežis korraldatakse esmakordselt rahvusvaheline takistussõiduvõistlus

Oleme aegade jooksul kirjutanud oma veergudel Valgevene Ratomka ratsakeskuse uue maneeži saamisloost ja sellle võimsusest. Täna saame lugejaid teavitada, et sel sügisel peetakse suursuguses maneežis esmakordselt rahvusvaheline takistussõiduvõistlus.

Ratomka maneežis, mis tänavu talvel ootas veel ametlikku kasutusluba ja mida on ehitatud viimased seitse aastat, on tegelikult peetud juba kaks rahvusvahelist koolisõiduvõistlust, millest kolmas, MK-etapp CDI-W, toimub 18.-20. oktoobril sel aastal. Nüüd on aga Valgevene Ratsaliit jõudnud selleni, et esmakordselt korraldatakse suursuguses maneežis, mis mahutab enam kui 3000 pealtvaatajat, ka rahvusvaheline takistussõiduvõistlus. Turniir toimub nädal pärast koolisõitu ehk kuupäevadel 25.-27. oktoober, 2013.a.

Valgevene Ratsaliidu peasekretäri Alesya Machulskaya sõnul on esmakordselt korraldatava turniiri tasemeks CSI1*, millele lisanduvad rahvusvahelised sõidud lastele, juunioritele ja noortele hobustele. Lisaks planeeritakse rahvuslikul tasemel sõite harrastajatele. Põhivõistlusel on kavas kolm ringi, millest väike kõrgustel 120 – 125 cm, keskmine 130 – 135 cm ning suur 135 – 140 cm. Oodatud on kõikide Baltiriikide takistussõitjad, samuti on eelülesandmise teinud venelased ja ukrainlased.

Eesti takistussõitjad, kellel on huvi osaleda suursuguses maneežis korraldataval võistlusel, leiavad juhendi aadressilt http://www.ratsaliit.ee/est/g196s4845