Ratsakoolide meistritiitlid läksid Niitväljale ja Kukrumäele

6. septembril peeti Veskimetsa ratsabaasis tänavused ratsakoolide meistrivõistlused, millest väljusid meistritena noorte arvestuses Niitvälja ning harrastajate arvestuses Kukrumäe ratsakoolid.

Päeva alustasid koolisõitjad, kes võtsid laste ja harrastajate arvestuses mõõtu tasemel ABC – 2 ning noorte arvestuses tasemel A6. Laste vanuserühmas tegi kõige tublima soorituse Tondi ratsakooli õpilane Karoliina Grauberg ponil Mango, saavutades tulemuseks 69,211 protsenti. Paremuselt teise tulemuse sõitis välja Niitvälja ratsakooli kasvandik Kätlin Nõgu ponil Voore Rufus ning kolmanda Kukrumäe esindaja Amme-Marie Luik Zasminil.

Harrastajate koolisõiduvõistluse võitis Kukrumäe ratsakooli õpilane Keiju-Karin Rinne hobusel Aaria tulemusega 69,474 protsenti. Temale järgnesid esikolmikus Iren Raado Niitväljalt ponil Ermis ning Ingrid Pruual Veskimetsast ratsul Brayen. Noorte arvestuses tegi parima soorituse Niitvälja ratsakooli õpilane Elisabeth Atamanski ponil William, sõites välja võistluste kõrgeima punktisumma, milleks oli 70,250 protsenti. Hõbemedali teenis Hanna Lang Kukrumäelt hobusel Aaria ning pronksi Simone Soomuste Veskimetsast hobusel Hugo Boss.

Harrastajate arvestuses võitis Kukrumäe naiskond; foto Ago Ruus

Kui koolisõidus möödusid võistlused suhteliselt rahulikult, ilma põnevate vahejuhtumiteta, siis takistussõidus tuli ette nii kukkumisi, liiga varaseid stardiliini ületamisi kui ka raja unustamisi. Eks närv oli ka sees, sest sõidus mängisid lisaks puhtale sõidule olulist rolli ka stiilipunktid, mida oli võistlustele jagama tulnud tänavune Eesti meister Heiki Vatsel. Stiilipunktid koosnesid kolmest erinevast komponendist: punktid istaku, trajektoori valiku ning juhtimisvõtete kasutamise eest. Ilmselt oli see soojenduseks tänavu Horse Showl peetavale harrastajate sõidule, kus hakatakse võistlejatele samuti stiilipunkte jagama.

Esmalt võtsid omavahel mõõtu lapsed ja harrastajad kõrgusel 70 sentimeetrit. Laste arvestuses kogus parimad punktid vormiaja sisse mahtunud puhta soorituse eest Veskimetsa esindaja Simone Soomuste hobusel Beiley´s. Hõbemedali teenis ühe võrra vähem stiilipunkte kogunud Ann Brit Altmets Veskimetsast ponil Kardo ning pronksi Maris Kangur ponil Toonik Tondi ratsakoolist. Harrastajate sõidus tegi parima soorituse Kukrumäe esindaja Katrin Kukke hobusel Aaria. Temale järgnesid Merle Trestip Juurimaa ratsakoolist hobusel Hasor. Kolmandaks tuli Juurimaa teise meeskonna esindaja Eve Raudnagel ratsul Maur.

Päeva finaalalal, milleks oli parkuur kõrgusel 80 sentimeetrit, teenis noorte arvestuses esikoha Veskimetsa esindaja Lisbeth Sirvi hobusel Kalver. Teisele kohale tulid Veronika Meriküll ja Fryc Niitvälja ratsakoolist ning kolmandale Eliise Arro ja Silvester Going Light Kukrumäelt. Harrastajate arvestuses läks kuldmedal Juurimaa esindajale Hannah Jürgensonile hobusel Ladoga, kellele järgnesid samuti Juurimaad esindanud Margit Lindre ja Shamrock Lady ning Kukrumäe ratsakooli õpilane Kristeli Veimann ratsul Budapest.

Koondarvestuses tuli laste ja noorte arvestuses ratsakoolide meistrikarika omanikuks Niitvälja ratsakool, millele järgnesid Veskimetsa esimene võistkond ning Kukrumäe ratsakool. Harrastajate arvestuses kogus parimad punktid Kukrumäe esimene naiskond, kellele järgnesid Juurimaa ratsakooli esimene ja teine võistkond.