Ratsakoolide Meistrivõistlused peeti Veskimetsas osavõturohkelt, võidu võtsid võõrustajad

Lõppenud pühapäeval leidsid Veskimetsas aset kolmandad Ratsakoolide Meistrivõistlused, mis purustasid tänu uutele reeglitele võimsalt senised osavõturekordid. Et tänavu anti ratsakoolidele võimalus võistkonnad välja panna noorte ja harrastajate arvestuses eraldi, tuli võitjaks kaks meeskonda. Mõlemad karikad jättis sedapuhku koju Veskimetsa ratsakool.

Enne võistluse algust peeti maha tuline arutelu, kus põhiliseks sai küsimus, kas meeskonnad peaksid sarnaselt eelmistele aastatele koosnema nii noortest kui ka harrastajatest, mis näitaks ratsakooli terviklikkust, või anda võimalus koostada noorte ja harrastajate tiimid eraldi, mis omakorda annaks võimaluse osa võtta ka ratsakoolidel, kellel näiteks võistlevatest harrastajatest puudus on. Otsustati tänast reaalsust arvesse võttes viimase kasuks.

Kuna iga kool võis välja panna piiramatu arvu võistkondi ükskõik, kas noorte või harrastajate arvestuses, tuli varasema 3 ja 4 võistkonna asemel välja koguni 13 tiimi. Neist kümme moodustusid 15a. ja 16-21aastastest noortest ning kolm harrastajatest. Kogu päeva jooksul starditi 84 korral. Erakordne oli seegi, et esmakordselt osales viis ratsakooli – kaugelt olid tulnud kohale Liivimaa ratsaklubi sportlased Saksa Ratsaspordikompleksist, kes näitasid üles korralikku tiimivaimu ja elasid vapralt kaasa.

Igas tiimis tuli liikmetel sõita nii kooli- kui takistussõitu ning selle alusel jagati mõlemal alal kolmes vanuseklassis välja ka individuaalsed medalid. Individuaalarvestuses võisid osaleda ka ratsanikud väljaspool võistkondi.

Individuaalsed medalivõitjad:

Kuni 15a koolisõidus

1) Liis-Anette Pae ja Toonik (Tondi)

2) Rebecca Okk ja Kegums (Tallinn)

3) Marleen Emilie Vilderson ja Tarson (KRT)

16-21a koolisõidus

1) Olga Kopõtova ja Räpsi (Tallinn)

2) Anneliis Haavik ja Frii (Tondi)

3) Liis-Marii Hõbemets ja Bon Aqua (Tallinn)

Harrastajate koolisõidus

1) Liis Liblikmaa ja Tocata (Tallinn)

2) Anna-Liisa Prangli ja Winston Churchill (KRT)

3) Anna-Liisa Pääsuke ja Paula (Liivimaa)

Kuni 15a takistussõidus

1) Veronika Meriküll ja Pristol (Niitvälja)

2) Poliina Piiskoppel ja Fryc (Niitvälja)

3) Mari-Liis Oberg ja Mari (Tondi)

16-21a takistussõidus

1) Liis-Marii Hõbemets ja Windar (Tallinn)

2) Triin Rast ja Fryc (Niitvälja)

3) Maret Pajus ja Ellips (KRT)

Harrastajate takistussõidus

1) Liis Laigu ja Windar (Tallinn)

2) Maria Saar ja Budapest (KRT)

3) Toomas Kivastik ja Hera S (Liivimaa)

Päeva lõpetas avatud klass 80-100 cm handicap, mille esikolmikuks kujunes Liis-Anette Pae ja Toonik, Maris Uustalu ja Terbe ning Lars Uus ja Vita Valere.

Korraldajad tänavad toetuse eest ERL’i, Rondemor OÜ’d ja Helketmar Hobuvarustust.

Tulemused Tallinna RSK kodulehelt: http://tallinnarsk.files.wordpress.com/2010/08/tulemused_ratsakoolide_mv_29_08_10.pdf