Ratsakoolide Meistrivõistlustel olid parimad Kukrumäe võistkonnad

23. augustil toimusid traditsioonilised Ratsakoolide Meistrivõistlused Kukrumäe Ratsatalus. Tänavu saavutasid parima meeskonna tiitli nii noorte kui ka harrastajate klassis Kukrumäe meeskonnad.

Sellel võistlusel võtavad omavahel mõõtu võistlejad, kes käivad regulaarselt ratsakooli tundides ning kes ei ole võistelnud kõrgemal kui L-klassi koolisõidus ja 110 cm takistussõidus. Sarnane tingimus kehtib ka võistlevate hobuste kohta ehk osaleda võib hobune, kes on ratsakooli igapäevases tunnikasutuses ning ei ole eelneva hooaja jooksul võistelnud kõrgemal kui L-klass koolisõidus ja 110 cm takistussõidus.

Võistluspäev algab alati koolisõidu klassidega, kus selgitatakse välja parimad lapsed vanuses kuni 15 aastat, parimad noored kuni 21 aastat ja parimad harrastajad.

Tänavused medalid jagati järgmiselt:

Laste klassi võitis Elisabeth Atamanski (Niitvälja RSK) ponil William, teiseks tuli Grete Iris Promm (RSK KRT) hobusel Land-Boy ja kolmandaks Susanna Kukke (RSK KRT) ponil Tarson.

Noorte klassi võitis samuti Elisabeth Atamanski (Niitvälja RSK) ponil William, teiseks tuli Hanna Lang (RSK KRT) hobusel El Beg ja kolmandaks Kätlin Nõgu (Niitvälja RSK) ponil Voore Rufus.

Harrastajate arvestuses võidutses Kersti Sügis (RSK KRT) hobusel Aaria, teiseks tuli Margit Lindre (Märjamaa SK) hobusel Uzzi ja kolmandaks Mairi Zernand-Kirs (Niitvälja RSK) hobusel Staccato G.

Võistluspäeva teisel poolel võtavad omavahel mõõtu takistussõitjad samade vanuseklasside lõikes. Takistussõit peetakse artikli 238.1.1 järgi puhtusele ja lisaks stiilipunktidele, kus võrdsete karistuspunktide korral selgitatakse parimad välja kohtunike poolt antud stiilipunktide alusel.

Medalid said kaela järgmised võistluspaarid:

Laste klassi võit kuulub Tanita Ida Prommile (RSK KRT) hobusel Carpe Diem, teiseks tulid Kristel Raal (SA Tallinna RK) ponil Ohara ja kolmandaks Anna Schneider (Niitvälja RSK) ponil Angela.

Noorte klassis saavutasid esimese koha Liisbet Leiter (RSK Ruttar) ja Ladoga, teise Linda Kogerman (SA Tallinna RK) ja Bailey`s ning kolmanda Kadri-Liis Kõrm (Tondi RSK) ja Kashmir.

Harrastajate arvestuses võitis Kristeli Veimann (RSK KRT) ponil Amor, teine koht Jüri Lõun (Niitvälja RSK) hobusel Pristol ja kolmas koht Margit Lindre (Märjamaa SK) Uzzil.

Lisaks individuaalarvestusele selgitatakse välja ka parimad meeskonnad noorteklassis ja harrastajate klassis. Noorte klassi meeskond koosneb 4 sportlasest: 2 kuni 15-aastast ratsanikku + 2 kuni 21-aastast ratsanikku, kellest pooled sõidavad takistus- ja pooled koolisõitu. Harrastajate klassi meeskond koosneb 3 harrastajast: kellest 1 sõidab koolisõitu, 1 takistussõitu 70 cm ja 1 takistussõitu 80 cm kõrgusel.

Kokkuvõtvalt võitsid tänavu nii noorte kui harrastajate arvestuses Kukrumäe meeskonnad. Kõik tulemused leitavad ka Ratsanetis