Ratsakoolide MV-d toimuvad sel pühapäeval Saksa Ratsakoolis

Juba sellel pühapäeval, 28. augustil, toimub Tartumaal Luunjas Saksa Ratsakoolis võistlus, mida iga ratsakooli õpilane ja harrastaja on pikkisilmi oodanud terve aasta – toimuvad neljandad Ratsakoolide Meistrivõistlused, millest võivad osa võtta ERLi määratlusele vastavate ratsakoolide õpilased õppehobustel.

Hommikul kell 10: 00 alustatakse koolisõiduga skeemis A6, millele järgnevad kiirusparkuurid kõrgustel 70 ja 80 cm. Parimad selgitatakse välja nii individuaal- kui ka võistkondlikus arvestuses, mistõttu tõotab tulla eriti tõsine ning tiitlivõistluste vääriline sündmus.

Iga-aastasele, juba traditsiooniks kujunenud võistlusele on praeguseks registreerunud Tallinna parimad ratsakoolid, kellele loodavad tugevat konkurentsi pakkuda Lõuna-Eestis tegutsevad ratsakoolid ja nende õpilased.

Ratsakoolide Meistrivõistlused toimusid esimest korda neli aastat tagasi Niitvälja Ratsakoolis, kus toona võitis Veskimetsa võistkond. Järgmisel aastal oli võõrustajaks Kukrumäe Ratsakool ning võistkondlik võit jäeti sedapuhku koju. Mullu toimusid veidike kohendatud reeglite alusel võistlused Veskimetsas, kus kaks võistkondlikku võitu jäid samuti korraldajatele. See oli ka esimene aasta, mil võistlusest võtsid osa tänavused korraldajad – Liivimaa Ratsaklubi esindajad. Kes võidab tänavu, kas koduhoov soosib omasid?

Ilmake.ee prognooside kohaselt on pühapäevaks oodata igati tavapäraselt tujukat Eesti ilma – päikest, tuult ja mõne piisa vihmagi, seega päevitamise peale pole mõtet aega raisata, parem vihmakeep, päiksekreem ja kummikud kotti ning Saksa tallu hobusporti nautima!

Juhendiga saab tutvuda siin – http://saksahobused.ee/voistlused/2011/0828juhend.pdf.