Ratsaliidu edetabelid 2014 on lukus

Uus aasta on alanud ja sellega on selgunud Eesti Ratsaspordi Liidu kõikide alade edetabelite paremad, kellest annamegi oma lugejatele järgnevas põgusa ülevaate.

Takistussõitjate põhitabeli võitis mullu veenva eduga Tiit Kivisild (Ruila Tall), kes kogus 2737 punkti. teise kohaga lõpetas 2022.33 punkti kokku saanud Gunnar Klettenberg (Ruila Tall), kellele kolmandana järgnes samuti Ruila Talli klubi ridadesse kuuluv Rein Pill. Pinevaim heitlus takistussõitjate edetabelites käis noorte klassis, kus Kristi Luha (Tartumaa) edestas vaid 3.75 punktiga Eleri Kivestet (Vändra). Kolmanda kohaga lõpetas noorte arvestuses Linda Randpere (Ruila Tall). Juuniorite esikolmiku moodustasid aasta lõpu seisuga Meriel Isok (Tondi), Linda Randpere ja Mai-Britt Nuudi (Ruila Tall). Poniklassi võitis kõikidet arvestustest ülekaalukaimalt My Relander (Ruila Tall), kes edestas 539 punktiga teise koha pälvinud Grete Rebast (Tondi). Kolmandal kohal lõpetas poniklassis Kirkke Eliise Põldsalu (Tondi).

Tiit Kivisild võitis seenioride takistussõidu edetabeli kindla edumaaga

Noorte edetabeli võitis napi edumaaga Eleri Kiveste ees Kristi Luha

Koolisõidu avatud klassi tabelis jagasid parimad kohad Grete Püvi (Barake; Black Stallion) ja Dina Ellermann (Tondi). Liidrikohal lõpetasid Grete ja Talent, hobusega O. Hot Chocolate kogus Grete kolmandat kohta väärinud punktisumma. Teise koha saavutas Dina hobusega Landy`s Akvarel, olles neljas hobusega Royal Pokemon. Noorte ja juunioite edetabelite esikolmik oli koolisõidus identne. Mõlemas vanuseklassis võitis Marii-Heleen Raidmets (Audruranna) hobusega Rokit, teisena lõpetasid Fey Piir (KRT) ja 21aastane El Beg ning kolmandana Madli Katriin Tauts (Tondi) ja Faksas. Poniklassi parimatena saame välja tuua võitja Hanna-GretaPeetersi (Tondi) ja Mimii, teise koha omaniku Triin Katteli (Tondi) ja Mari ning kolmandal positsioonil lõpetanud Carinee Ainola (Niitvälja) hobusega Herr Ilves. Koolisõidus peeti arvestust ka lasteklassis, mis erinevalt FEI määratlusest hõlmad kuni 16.a. ratsutajaid. Selle klassi esikolmiku moodustasid Stella-Marii Tamme (Niitvälja) ja Calendula, Triin Kattel (Tondi) ja Mari ning Hana-Greta Peeters ja Mimii.

Grete Püvi Barake ja Talent tänavu parimad koolisõitjad. Foto: Franck Decobecq

Noorte ja juunioride parimaks koolisõitjaks kujunes Marii-Heleen Raidmets Rokitil

Kolmevõistluses kogus põhitabelis suurima punktisumma 2014.a. Vilvi Laanet (Järvamaa), kellel järel jäid võrdse punktisummaga teist kohta jagama Ervi Kaasiku (Kurtna) ja Kerstin Valdsalu (Järvamaa). Noorte ja ka juuniorite tabeli parim oli mullu Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa). Noorte arvestuses järgnesid talle Dagmar Ainsoo (Liivimaa) ja Ann-Marii Vilk (Kurtna), juuniorites teisena Ann-Marii Vilk ja kolmandana Kirkke Eliise Põldsalu. Viimane oli omakorda parim poniklassis, kus talle järgnesid klubikaaslased Kaia Loviisa Kink ja Maria Sein.

Kolmevõistluse parim Vilvi Laanet

Noorte ja ka juuniorite tabeli parim oli mullu Anna-Liisa Raudsepp

Kestvusratsutamises ei saanud mullu keegi põhi- ja noorte tabelis vastu Kairit Järvele (Kalbre, EER). Põhitabelis lõpetas Kairiti järel teisena tema klubikaaslane Ines Beilmann, kolmandana Ruila Talli klubisse kuluv Anne Rohtla. Noorteklassis saavutas seevastu teise koha Kaisa Keerd (EER), kolmanda Annabel Kaldvee (Ratsarügement). Noorteklassis teine olnud Kaisa Keerd oli omakorda edukaim juuniorite arvestuses, kus talle järgnesid Sanna Podekart (Ratsarügement) ja Annabel Kaldvee. Kaldveele kuulus lisaks kahele kolmandale kohale võit poniklassi arvestuses. Seal lõpetas teisena tema klubikaaslane Sanna Podekart ja kolmandana Berit Truuts (Liivimaa).

Kairit Järv on parim kestvusratsutaja nii täiskasvanute kui noorteklassis aastal 2014

Parim juunior ning noorteklassi teine koht Kaisa Keerd

Annabel Kaldveele kuulusid seekord võit poniklassis ning juunioride ja noorteklassi 3. koht.

Rakendispordis peetakse eraldi edetabeleid poni- ja hobuklassi ühe- ja paarisrakenditele ning lisaks üldist edetabelit. Viimase võitis mullu Riina Rõa (Vändra) Urmas Saksa (Liivimaa) ja Ülar Raudsepa (Liivimaa) ees. Rõa oli parim ka ponide üherakendite arvestuses, teise ja kolmanda koha võtsid selles klassis Pille-Riinid, kellest Roosileht (Vändra) oli teine ning Reinaus (Märjamaa) kolmas. Urmas Saks seevastu võitis ühehoburakendid Ülar Raudsepa ja Pille-Riin Roosilehti ees. Hobuste paarisrakendite arvestuses osales möödunud aastal ühel võistlusel vaid Jaanus Kallaste (Pärnumaa).

Parim rakendisportlane 2014 on Riina Rõa, kes oli parim ka ponide üherakendites

Parim hobuste üherakendi kutsar Urmas Saks

Eraldi blokis vaatame üle ka harrastajate edetabelid. Takistussõidu esikolmiku moodustasid möödunud aasta lõpuga Noemi Tuvi (Tallinn), Maarja-Liis Järvekülg-Luoma (Liivimaa) ning Risto Märtson (Ruila Tall). Koolisõidus jõudsid edetabeli väärikamatele kohtadele Maria Peterson (Liivimaa), Marina Drozdova (Niitvälja) ja Liis Liblikmaa (Tallinn), kolmevõistluses Tiina Hlevnjuk (Nõo), Maria Kivastik (Liivimaa) ning Ellen Põder (Tartumaa).