Ratsaliidu edetabelite pidamise kord on muutunud

Palju aega ei ole möödas sellest, kui Eesti Ratsaspordi Liit autasustas mulluse hooaja paremaid, kelle selgitamisel võeti aluseks edetabelid. Viimastest on täna jällegi põhjust rääkida, kuna alanud aastast on neis ridamisi muudatusi.

Põhiliseks erinevuseks möödunud aastatega on asjaolu, et tänavusest hooajast arvestatakse punkte ainult jooksva aasta raames. Teatavasti moodustus eelnevatel aastatel edetabel igakuiselt põhimõttel, kus lisandusid möödunud kuul teenitud punktid ning maha arvestati eelneval aastal samal kuul teenitud punktid. Muudatus puudutab kõikide alade erinevate vanuseklasside edetabeleid.

Takistussõidu edetabeli arvestamisel on muudetud koefitsiente ning seda põhiosas rahvusvahelistel võistlustel teenitud punktide osas. Kui eelnevalt rakendati CSI1*- CSI3* võistlustel koefitsienti 1.5, siis tänasest 2.5. CSI4* ja CSI5* koefitsient on 3.5, EM, MM ja MK Finaalis 5 ning Olümpiamängudel 7. Uue süsteemi alusel asus seeniorite edetabelit jaanuari lõpuga juhtima kahel rahvusvahelisel võistlusel stabiilselt esinenud Hanno Ellermann, talle järgnevad Rein Pill ja Andres Udeküll (Foto: Külli Tedre).

Koolisõidu edetabelit peetakse sarnaselt mullusega võistluspaaridele, kuid punkte saavad kõik, kes sõitnud skeemis parema tulemuse kui 56%, kusjuures protsendisumma korrutatakse vastava võistlusklassi koefitsiendiga. A klassis on see näiteks 0.5, R-klassi GP tasemel 2.5. Lisanduvad koefitsiendid rahvusvahelistelt ja tiitlivõistlustelt ning lisapunktid kuni viie parima koha eest. Aasta lõikes lähevad arvesse kuni kaheksa paremat tulemust. Täpsema arvestuspõhimõtted leiate ERL-i koduleheküljelt edetabelite rubriigist. Uue põhimõtte järgi asusid jaanuari lõpuga edetabelit juhtima Anna Liisa Rink ja Zäz (Foto: Külli Tedre).

Kolmevõistluse ja kestvusratsutamise punktitabelid säilisid muutumatutena. Põhimõtteline muudatus on samas toimunud klubide edetabelis. Igal kuul pannakse klubid paremusjärjestusse iga ala lõikes. Vanuseklasside koefitsiendid on samad, mis ennegi. Kohapunkte saavad klubid vastava punktitabeli alusel. Viimases kirjeldatud põhimõttel saadud punktide alusel tekib igakuine paremusjärjestus nii iga ala lõikes kui koondarvestuses. Aasta kokkuvõttes liidetakse kõik teenitud punktid selgitamaks parimat klubi.

Kõik huvilised leiavad detailsed edetabelite arvestuspõhimõtete kirjeldused Ratsaliidu kodulehekülje edetabelite rubriigist.