Ratsaliidu Koolisõidu Karikavõistlustel tegi möödunud laupäeval puhta töö Carinee Ainola (LISATUD VIDEOD)

Möödunud laupäeval jätkusid Niitvälja Ratsaspordi keskuses Eesti Ratsaspordi Liidu Karikavõistlused Koolisõidus, kus jagati karikad poniratsanike, laste- ja juunioride klassile. Oli nii rõõmu kui kurbuse pisaraid ja üldmulje võistlusest oli üpris hea, andes aimu favoriitidest, kes võistlevad suvel Eesti Meistri tiitlile.

Päeva suurima rosetisaagi ning kahe kuldse karikaga läks koju 2014. aasta Lasteklassi Meister koolisõidus Carinee Ainola (Niitvälja RSK), kes treenib Merle Männiku käe all, tehes koostööd ka Alla Gladõsheva ning Dina Ellermanniga. Ainola võitis poniratsanike (kuni 16 a) arvestuses poniga Rant mõlemad osavõistlused (skeemid L4 ja L33), kindlustades endale punktidega 140,048 ka karkavõistluste võidu. Hõbedase karika omanikuks sai Karmen Sule (Audruranna RSK, treener Krista Raidmets) ponil Mortimer, teenides kokku 133,925 punkti. Kätlin Nõgu (Niitvälja RSK, treener Ellen Vatsel) ja Voore Rufus saavutasid 132,942 punktiga kolmanda koha ning pronksi. Poniklassis oli osavõtjaid kokku 7.

Lasteklassis (kui 16 a) sõideti skeeme L32 ja L4 ning tiitlit jahtis 5 võistluspaari. Karikavõidu saavutas siin samuti Ainola teenides poniga Herr Ilves kahe osavõistluse peale kokku 135,600 punkti. Teine koht ja hõbeda värvi karikas läksid Rose Marie Skjoldby’le (Viljandimaa RSK, treenerid Nikolai Skjoldby ja Marika Vunder) hobusel Ounce Of Gold, punktidega 134,632. Pronksi sai Helena Kaal (Viljandimaa RSK, treener Maiken Lepiste) hobusel Cassander, neil punkte kokku 133,686.

Juunioride (kuni 18 a) seas polnud vastast seekord Stella-Marii Tammele (Viljandimaa RSK, treener Merle Männik, koostöös Alla Gladõsheva ja Dina Ellermanniga), kes hobusel Calendula sai 6 võisluspaari seas endale kindla edumaa, skoorides 135,556 punkti. Teise, hõbedase koha teenisid punktidega 133,148 välja Kaisa Falkenberg ja Räpsi (SA Tallinna RK, treener Therje Prohorova). Pronksi värvi karikas läks Helena Kaalule hobusel Zäz, neil punkte kokku 129,630. Juuniorid sõitsid skeeme L19 ja L35.

Stella-Marii Tamme ja Calendula; foto Celin Lannusalu

Eesti Ratsaspordi Liidu koolisõidu manager Eva-Maria Vint-Warmington jäi eilsete sooritustega rahule ja sõnas, et meil väga tublid noorsportlased. „Kõikides arvestustes olid võitjatel väga head tulemused, kusjuures võistluste raskusaste oli väikese maneeži tõttu ehk kõrgemgi, kui see saab olema Eesti Meistrivõistlusel. Sel aastal tõstsime lasteklassi raskusastet ja võistlus näitas, et see samm oli täiesti õigustatud,“ lisas ta. Ka võistluse väliskohtunik lätlanna Ginta Vilde oli nähtuga rahul, märkides, et Eestis on sportlased nii mõneski klassis (eriti lapsed ja ponid) oma arengus eespool kui Lätis.