Ratsaliit andis välja 2000. Rohelise Kaardi numbri

2011. aastal Eesti Ratsaspordi Liidu poolt loodud Rohelise Kaardi (RK) programmi raames anti välja 2000. RK number. See tähendab, et Eestis on hetkel enam kui 2000 aktiivset ratsaspordiga tegelejat.

Ratsutamine pole ainult sport, vaid sellest kujuneb tihti elustiil. Hobustega tegelemine nõuab pühendumist ja kogemust, sellega kaasneb vastutus nii iseenda, oma hobuse kui kõikide kaasratsanike suhtes. Eesti Ratsaspordi Liidu kui katusorganisatsiooni kohuseks on muuta Eesti ratsutamiskeskkond turvalisemaks nii treeningutel, võistlustel kui niisama hobustega tegelemisel. Sellel otstarbel saigi loodud Rohelise Kaardi süsteem, mille eesmärgiks on tagada kõigile ratsutajatele standardiseeritud aluspõhi teadmiste ja oskuste näol ning juhtida erilist tähelepanu hobustega seotud ohutusnõuetele.

Rohelise Kaardiga tervitab Eesti Ratsaspordi Liit uusi tulijaid ratsutajate ringi. Kaart ühendab liidu tegevusega kõiki hobuste ja ratsaspordiga tegelevaid inimesi ning annab ülevaate aktiivselt ratsutamisega tegelevate isikute kohta Eestis. Alates 2013. aastast on RK number kohustuslikuks eelduseks esmase võistluslitsentsi saamisele.

2000. RK numbri õnnelikuks omanikuks sai Sonja Roberta Sedin Tondi Ratsaspordiklubist, tema RK eksami võttis vastu Tondi RSK staazikas treener Sirje Argus.

Eesti Ratsaspordi Liit