Ratsaliit avab nädalavahetusel võistlushooaja

Eesti Ratsaspordi Liit võttis vastu otsuse avada eeloleval nädalavahetusel enam kui kuu aega hobuste haiguspuhangu tõttu edasi lükkunud võistlushooaeg.

Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretäri sõnul võeti otsus vastu peale põhjalikke konsultatsioone erinevate veterinaaridega . „Maikuu ning olulised rahvusvahelised võistlused on juba ukse taga ning paljud meie sportlased ei ole juba enam kui kuu aja jooksul saanud teha ühtegi starti. Nimetatud asjaolust tulenevalt võtsime koostöös vabariigi juhtivate hobuveterinaaridega vastu otsuse võistlushooaeg eeloleval nädalavahetusel avada,“ ütles Nõmmoja.

Tema teatel jääb viimati haigusest teatanud Tondi maneež veel järgnevaks kaheks nädalaks siiski suletuks ning ka mujal peetavatel võistlustel tuleks võimaluste piires hobuste omavahelist kontakti vältida. „Arvestades, et haigus ei ole veel täielikult ununenud, soovitame erineva päritoluga hobuste omavahelisi lähikontakte siiski võimalikult palju vältida. Oleme praegu olukorras, kus on targem olla pigem liiga ettevaatlik kui liiga julge. Olen siiski veendunud, et mõistlike ettevaatusabinõude tarvitamise puhul ei ole meil uut puhangut enam tarvis karta,“ lisas Nõmmoja.

Eesti Ratsaspordi Liit