Ratsaorienteerumine kogub populaarsust

Ratsaorienteerumine viib ratsanikud põnevatesse paikadesse. Foto: Reigo Teervalt

Juba eeloleval pühapäeval, 25. juulil kogunevad maastikuratsutamise huvilised Lõuna-Eesti Ratsaorienteerumise Vooreküla etapile, mis leiab aset Lesta tallis Põlvamaal. Ratsaorienteerumine on väga hea võimalus nii hobusele kui ka ratsanikule enda maastikusõidu oskusi täiendada. 

Ratsaorienteerumise näol on tegu maastikusõidu võistlusega, kus kaardi põhjal tuleb maastikult üles leida võimalikult palju kontrollpunkte võimalikult lühikese ajaga. Võisteldakse paaridena ehk ühe võistkonna moodustavad 2 ratsanikku ja 2 hobust. Arvestust peetakse eraldi algajate ja edasijõudnute arvestuses, mis ühtlasi tähendab seda, et võistlus sobib nii pühapäevaratsutajatele, kes esimest korda kaarti käes hoiavad, kui ka kogenud maastikusõitjatele. 

Õnnelikud ratsanikud oma esimesel võistlusel kaugelt finišit nähes. Foto: Reigo Teervalt

Kontrollpunktid asuvad enamasti lihtsasti ligipääsetavates ja leitavates kohtades, enamasti metsaradade ja sihtide ristumiskohtades või muudes maastikul määratlevates paikades. Radade pikkused varieeruvad erinevatel etappidel 10 ja 30 kilomeetri vahel. Kontrollaja ületamisel karistatakse võistlejaid miinuspunktidega. 

Ratsaorienteerumisest huvitunute hulk on kiirelt kasvanud ning tänu sellele korraldatakse ka võistlusi üha rohkem. Vooreküla etapp on sel aastal järjekorras kolmas ning kokku on sel aastal toimumas 7 etappi. Uuri lähemalt facebooki lehelt Lõuna-Eesti Ratsaorienteerumine ja tule osalema! 

Lõuna-Eesti Ratsaorienteerumist toetavad auhindadega Värska Vesi, Hotell Pesa, Scandagra, Gramina Equistore, Ratsane, Andre Juustufarm, Bullstar ja Saareõue Partner!

13. juunil toimunud Tornimäe etapi esikolmik. Foto: Reigo Teervalt