Ratsarügement sai mälestustahvli

Eesti Hobusekasvatajate Seltsi (EHS) liikmed paigaldasid Vabariigi aastapäeval Tartusse kunagise Eesti kaitseväe ratsarügemendi asukohta mälestustahvli, hobusekasvatajatele lisaks osalesid mälestustseremoonial kadetid Kaitseväe Ühendatud Õppeasutusest, auvahtkonnaga esines ka üliõpilaskorporatsioon Vironia.

24. veebruaril oli Tartu garnisoni värava juurde külma trotsides kogunenud poolsada inimest, rongkäigus liiguti esmalt Ratsarügemendi klubi juhataja Tõnis Sareali juhatusel väeosa territooriumile. Sareal tutvustas kuulajaile seal kunagi asunud hooneid, põlevad küünlad märgistasid omakorda kolme Vabadussõjale pühendatud mälestusmärgi asukohta.

Mälestusseisaku juhatas sisse Eesti Maaülikooli dotsent Heldur Peterson, kes oma sõnavõtus märkis ära ratsarügemendi suurt tähtsust Eesti iseseisvuse kättevõitmisel. „Tori hobune ja ratsaväelane moodustasid aga meeskonna,“ rõhutas Peterson.

Ratsaliidu poolt esines sõnavõtuga Siim Nõmmoja, tema pidas ratsarügemendi mälestuse hoidmist tähtsaks seetõttu, et just selles väeosas sündis esimene Eesti ratsaklubi, esimesed võistlusedki peeti Tartus. „Eestis on mitmeid vanu spordialasid, ratsasport on aga seetõttu õnnelik, et kindlalt on teada tema sünnikoht ja aeg.“

Mitmete sõnavõttude järel eemaldati mälestustahvlit katnud riie, mälestusseisak lõppes mälestustahvli õnnistamisega.

Foto: Merilin Meri