Ratsaspordi Liit käivitas Tallinna ratsaspordibaasi arhitektuurikonkursi

Tallinna linnalt saadud hoonestusõiguse alusel käivitas Eesti Ratsaspordi Liit arhitektuurivõistluse Veskimetsa ratsaspordibaasi planeerimiseks. Konkursi eesmärk on kujundada praeguse oma aja ära elanud kompleksi asemele kaasaegne ja rahvusvahelistele nõuetele vastav ratsaspordikeskus koos vajalike hoonete ning taristuga.

Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretäri Siim Nõmmoja sõnul oodatakse arhitektuurikonkursile laekuvatelt töödelt lahendust küsimusele, kuidas kujundada Veskimetsa ratsaspordibaasist Eesti juhtiv ratsakeskus. „Veskimetsa asukoht ning pindala lubavad võõrustada nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi kõrgetasemelisi ratsavõistlusi. Lisaks loodame sinna koondada terve hulga erinevaid tugi- ja sidusorganisatsioone, alustades hobusekasvatajate seltsidest, veterinaaridest, hobuterapeutidest ning lõpetades ratsavarustuse kauplusega. Keskuses peaksid olema koolitusruumid ja kõik vajalik erinevateks sise- ja välivõistlusteks,“ ütles Nõmmoja.

Nõmmoja lisas, et hoonestusõiguse lepingu järgi on projekti valmimiseks aega 8 aastat, kuid esimese etapi – maneežide, veterinaarkeskuse, tallide, kontori-, koolitus- ja müügipindade, välisväljakute ning kõige sinna juurde kuuluva ehitus peaks algama juba 2013. aastal.

„Vajadus Veskimetsa Ratsaspordibaasi arendamiseks tuleneb asjaolust, et keskust ei ole viimaste kümnendite jooksul põhjalikult renoveeritud, mistõttu on baas praktiliselt täielikult amortiseerunud. Ilma ulatuslikku investeeringut tegemata ei oleks võimalik säilitada ratsaspordiga tegelemise võimalust Tallinnas,“ selgitas Nõmmoja.

Arhitektuurikonkursile kutsuti osalema arhitektid Indrek Allmann, Raivo Puusepp, Andres Kask ning Margit Mutso, võistluse žüriisse kuuluvad Tallinna abilinnapead Taavi Aas ja Eha Võrk, Eesti Ratsaspordi Liidu juhatuse liikmed Heiti Hääl ja Peeter Tohver ning arhitektid Endrik Mänd, Ike Volkov, Meelis Press ja Andres Siim. Tööde konkursile esitamise tähtaeg on 1. aprill 2012.

Lisainformatsioon:

Mailis Timmi

Pressiesindaja

Eesti Ratsaspordi Liit

E-post: press@ratsaliit.ee

Tel: +372 56 237 001

Eesti Ratsaspordi Liit