Ratsaspordi olümpia- ja paraolümpiaalade Euroopa meistrivõistluseid 2021. aastal ei toimu

Urmas Raag – IBELLE VAN DE GROTE HAART (EST) @ Longines FEI European Championships Gothenburg 2017. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

FEI teatas, et 2021. aastal ei toimu Euroopa meistrivõistlused takistusõidus, koolisõidus, kolmevõistluses ja parakoolisõidus. Põhjuseks on Tokyo olümpiamängude toimumise edasilükkamine ja kuupäevade kattumine. Teistel aladel Euroopa meistrivõistlused ikkagi toimuvad.

Ungari pealinnas Budapestis pidid Euroopa meistrivõistluses toimuma 23. augustist 5. septembrini kokku viie alal: takistussõidus, koolisõidus, parakoolisõidus, rakendispordis ja voltižeerimises. Olümpiamängude muudetud kuupäevade tõttu pole aga enam võimalik olümpialade EM-i sellel ajal korraldada. Rakendispordi ja voltižeermise EM toimub Ungaris, nagu plaanitud.

Kolmevõistluse EM pidi toimuma 11. – 15. augustil Haras du Pin’is (FRA), kuid ka need lükati edasi, sest ka need kuupäevad olid OM-ile liiga lähedal.

Tokyo olümpiamängud toimuvad  23. juulist kuni 8. augustini ja paraolümpiamängud 24. augustist kuni 5. septembrini 2021.

FEI juhatus andis teada, et EM-i korraldamise küsimust arutati koos Ungari ja Prantsuse Rahvuslike Föderatsioonide korralduskomiteedega, kuid kahjuks ei leitud võimalust neid teistele kuupäevadele tõsta. Lepiti kokku, et järgmisel aastal keskendutakse eelkõige Tokyole.

FEI-s teeb hetkel tööd kaheksa aladepõhist töörühma, mis on loodud selleks, et otsida võimalusi, praeguse Covid-19 pandeemia mõju leevendamiseks nii tänavusele kui 2021. a FEI võistluskalendrile.