Ratsaspordi staarid pakkusid Perilas vaatemängulise etenduse

Rein Pill ja Alfons Ra ümberhüpetel. Foto: Celin Lannusalu

Takistussõidu sari Land Rover Trophy jõudis pühapäeval Perilas poole peale, kui Jumping Perila raames peeti III etapp. Kohale tulnud publik ei pidanud pettuma – meie ratsaspordi staarid pakkusid suurepärase spordielamuse. Võistlus on Postimees.ee lehel järelvaadatav.

140 cm kõrgustega takistustega rajale asus 22 võistluspaari. Stardijärjekorras olid kõik meie esinumbrid, nagu Kullo Kender, Rein Pill, Urmas Raag, Gunnar Klettenberg, Hanno Ellermann, Kertu Klettenberg, Paul Argus ja Tiit Kivisild, kellele pakkusid konkurentsi ka meie andekad noored. Esimene väljakutse ratsanikele, kel kaasas mitu hobust, oli valida, millisega neist võistelda Land Rover Trophy arvestuses. Teiseks väljakutseks oli läbida põhiparkuur vigadeta, et pääseda võidu peale hüppama. Soomlasest rajameister oli arvestanud meie ratsanike ja hobuste hea tasemega ning rada oli parajalt jõukohane. Kui enne võistlust sai õhku visatud küsimus, kas võõrustaja Paul Argus jätab magusaima võidu koju, siis sportlane ei petnud lootusi ning pääses ümberhüpetele lausa kahe hobusega (Renessin ja Ping Pon V). Kahe ratsuga pääses samuti edasi Hanno Ellermann (Graffiti ja Jacoba Stud Fumosa). Ka Rein Pill ja Alfons Ra ning Kullo Kender ja Artas läbisid põhiparkuuri mängeldes, samuti sai ümberhüpetele tänavune U25 sisemeister Helen-Britt Liidemann hobusel Gwenna N.

Paul Argus ja Renessin. Foto: Celin Lannusalu

Ümberhüpetel läks asi põnevaks. Esimesena startis Paul Renessinil, kellega tehti kindel ja puhas sõit. Isegi veidi aeglane Pauli kohta, nagu tõdesid võistluse kommentaatorid ülekandes. Hanno ja Jacoba sooritus ei õnnestunud, kuid sportlasele jäi veel võimalus teise hobusega hea tulemus teha, mis tal ka korda läks ning Graffitiga lõpetati kokkuvõttes 4. kohal. Stardis oli jällegi Paul ja Ping Pongiga võeti üles juba hoopis teine tempo ning murelikud konkurendid tundsid juba huvi, et kumma hobusega Paul karikasarja arvestuses on. Ajaga 40.51 asutigi liidripositsioonile. Siis oli Reinu kord. Kohe esimesest Land Roveri tõkkest oli näha, et Rein noorematele „kingitusi“ ei jaga ja andis selgelt mõista, kes on valitsev meister, minnes juhtima ajaga 38.99. Vahepeal tegi ilusa soorituse ka Helen-Britt, kuid üks pudenenud latt andis seekord 5. koha. Soojendusplatsil oli märgata, et Kullo peab pikalt salaplaani Tiit Kivisildiga ja konkurendid aimasid, et midagi on teoksil. Kohe peale esimest hüpet saigi pilt selgeks, kui Kullo keeras peale maandumist Artase järsult paremale. See lõikamine andis talle väärtuslikke sajandisekundeid edumaad. Paar tegi päeva kiireima aja, kuid kahjuks tuli sisse kaks viga, mis andis neile kokkuvõttes 6. koha. Reinu võit oli kindel. „Vaatasin ise ka seda võimalust peale esimest tõket ja kaalusin seda pikalt, aga ei läinud seda pööret võtma,“ sõnas Rein peale võistlust.

Helen-Britt Liidemann ja Gwenna N. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Karikasarja arvestuses võttis Rein selle etapi võidupunktid, Paul Renessiniga sai teise koha ja Hele-Britt kolmanda koha punktid. Karikasarja punktitabelis tegi Rein küll tugeva tõusu, kui Paulil on siiski veel tubli edumaa.

Paul ja Rein autasustamisel. Foto: Celin Lannusalu

Järgmine Land Rover Trophy etapp peetakse Urmas Raagi kodutallis Luunjas 4. augustil. Urmasel pole sarja etappidel eriti õnne olnud, ehk toetavate koduseinte vahel läheb paremini. Võistlust saab jälgida ka Postimehe vahendusel otseülekandes.

Neli päeva kestnud Jumping Perila kujunes aga selle suve suurimaks takistussõidu võistluseks, sest kokku tehti võistluse raames rekordilised 1023 starti. Sarja üks peakorraldajaid ja Perila Tallide peremees Paul Argus ise oli stardis juba 31 korda. Võistluse raames peeti ka noorhobuste ja noorponide tšempionaadid. Noorhobuste tšempionaadi finaalvõistluseid ja Land Roveri karikasarja etappi saab järgi vaadata Postimees.ee lehelt.

Karikasarja korraldajad tänavad Perila tallide tiimi, kes etapi korraldamisega suurepäraselt hakkama said!

Karikasarja toetavad Land Rover Eesti, Thetis Ekspeditsioonid (Antarktika 200) ja Eesti Ratsaspordi Liit.
Karikasarja võitja saab aastase Land Roveri kasutusõiguse. Teise koha võitja saab veeta kaaslasega nädala Kanaari saartel S\Y Admiral Bellingshausen pardal ja kolmanda koha auhind on elektriline jalgratas.

Perila tulemused

Karikasarja punktiarvestus