Ratsutamise sisemeistrivõistlustel jagati välja esimesed medalikomplektid

Maian Kesküll ja Kevins koos oma treeneri Krista Raidmetsaga. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Ratsutamise sisemeistrivõistluseid peetakse tänavu koolisõidus ja takistussõidus. Laupäeval jagati esimesed medalid välja Rahula ja Ihastes ratsakeskustes.

Koolisõidus on juba traditsiooniks saanud, et sisemeistrivõistlused peetakse Harjumaal Rahula tallis. Laupäeval alustasid võistlust seeniorid, noored ja lapsed.

Varahommikul said esimese osavõistluse tulemused kirja seeniorid, kus parima tulemuse sõitis oodatult välja Dina Ellermann (Tondi RSK, treener Alla Gladõševa) hobusel Donna Anna, skoorides 72,206%. Landy’s Akvareliga saadi kirja 69,314%. Sõidu kolmanda tulemusega lõpetasid Getter Kangur (Tondi RSK, treener Kaie Kangur) ja Ashwan – 68,284%. Marika Vunder (Audruranna RSK) ja Helfar lõpetasid neljandana, saades kokku 64,412%.

Järgmisena asusid starti noored, kus kokku osales viis võistluspaari. Esimese osavõistluse võitis tänavuste Eesti meistrivõistluste noorte klassi hõbemedaliomanik Maian May Kesküll (Audruranna RSK, treener Krista Raidmets) hobusel Kevins. Paar tegi ilusa sõidu ja sai kirja 70,156%. Teistel paaridel olid väga tasavägised tulemused ühtlaselt 66 protsendi peal.

Ka teises osavõistluses kogusid Maian ja Kevins kõrged hinded ning lõpetasid seal samuti võitjatena, tulemusega 70,931%, võites ühtlasi ka sisemeistrivõistluste kulla. Neile üsna lähedale jõudsid Helena Kaal ja Cassander (Tondi RSK, treener Alla Gladõševa), kes tulid teiseks 69,069%ga. Sellega tulid nad hõbemedalile. Laurel Leisna ja Calendula (Niitvälja RSK, treenerid Merle Männik ja Alla Gladõševa) rebisid end 67,010 protsendiga kolmandaks ja võitsid pronksmedali.

Punktid:

1 Maian May Kesküll ja Kevins    70.156/70.931   141.087

2 Helena Kaal ja Cassander         66.458/69.069   135.527

3 Laurel Leisna Calendula            66.406/67.010   133.416

Koolisõidus said medalid kaela noorteklassi sportlased. Vasakult: Helena Kaal (hõbe), Maian May Kesküll (kuld), Laurel Leisna (pronks).

Teine koolisõidu medalikomplekt anti välja lasteklassis, kus osales kaheksa võistluspaari. Võistlus kujunes väga tasavägiseks. Esimeses osavõistluses sai kaksikvõidu Maria Mägi (Tondi RSK, treenerid Alla Gladõševa ja Dina Ellermann), saavutades oma mõlema hobusega pea võrdse tulemuse: Shampagna’ga 73,500% ja Jerry Red Von Seederiga 73,055%. Marial oli tihedalt kannul Emma Tuvi (Audruranna RSK, treener Krista Raidmets) hobusel Rokit 72,055%-ga.

Teises osavõistluses tegi Maria parema tulemuse, milleks oli 70,555%, Jerry Red Von Seederiga ja võistluspaar kuulutati sisemeistrivõistluste lasteklassi võitjateks. Hõbemedalile tulid Emma ja Rokit, kes lõpetasid teise skeemi tulemusega 68,951%. Pronksi viis koju Lisette Kivro (Pärnumaa RSK, treener Kadri Kullerkupp), kes võistles hobusega MC Gregor J. Paar sai osavõistlustes tulemusteks vastavalt 69,056% ja 68,272%.

Punktid:

1 Maria Mägi ja Jerry Red Von Seeder     73.055 / 70.555               143.610

2 Emma Tuvi ja Rokit                                   72.055 / 68.951               141.006

3 Lisette Kivro MC Gregor J                        69.056 / 68.272               137.328

Koolisõidus jätkuvad sisemeistrivõistlused pühapäeval, mil jagatakse välja medalid seenioritele, juunioritele ja poniklassi sportlastele.

Koolisõidu lasteklassi medalikolmik. Vasakult: Emma Tuvi (hõbe), Maria Mägi (kuld), Lisette Kivro (pronks).

Ihaste ratsakeskuses peeti samal ajal takistussõidu sisemeistrivõistlused lasteklassis. Medalijahile asus 17 võistluspaari ja konkurents oli väga tihe. Võistlus toimus kõrgusel 115 cm ja ümberhüpetele, kuhu pääses kaheksa paari. Kiireimad ja osavaimad olid siin Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) ja Emora, napsates endale kuldmedali. Hõbemedali saavutas Emili-Loore Vabaoja (Tondi RSK, treener Monica Pärno) hobusel Golden Grace K ja pronksi Lenna Loore Sillandi (Viljandimaa RSK) hobusel Quick Boy RP.

Takistussõidu lasteklassi medalikolmik vasakult: Elisabeth Ervald (kuld), Emili-Loore Vabaoja (hõbe) ja Lenna Loore Sillandi (pronks).

Takistussõidu sisemeistrivõistlused jätkuvad 21. ja 22 novembril Niitvälja ratsakeskuses.