Raul Puri 23.03.1962-24.12.2017

Meie hulgast on lahkunud üks paljudest unustatud ratsanikest Raul Puri. Ta lahkus aga nii varakult, et teda mäletavad veel hästi ta kunagised konkurendid ja sõbrad noorteklassi  võistlustelt Urmas Kubre, Toomas Oinus, Andres Trei, Erik Rebane, Siim Nõmmoja. 1980.a. oli Raul Puri Eesti noortemeister ja kogus kahe hobusega kolmelt alalt 4 medalit, ühe kuldse ja 3 pronksi. 1982.a. jõudis ta isegi N Liidu noorsoomängudel pronksmedalile oma treeneri Tiit Sireli hobusel Analoog.

 

Nagu elust, nii lahkus ta ka ratsaspordist kahjuks liiga ruttu – viimane märge temast suure spordi protokollides on kuulumine Eesti takistussõidu võistkonda N Liidu rahvaste spartakiaadil 1986.a. Sellest ajast on ta meeles võistkonnakaaslastel Tõnu Rähnil ja Rein Pillil. Kõigi jaoks oli ta tagasihoidlik, korralik, sportlik ja arukas kaaslane.

 

Ta oli jõudnud lõpetada kehakultuuriteaduskonna Tallinna Pedagoogilises Instituudis ja asus tööle kehalise kasvatuse õpetajana. Viimane töökoht oligi Maardu Keskkoolis kehalise kasvatuse õpetajana. Muude ettevõtmiste kõrval jätkas ta oma suguvõsa sportlikku genofondi ning sportlikku hinge ja mälu. Isalt Endel Purilt (oli maadleja ja Eesti maadlejat peatreener) ja emalt Valve Purilt (ujuja ja mitme Tallinna ujula juht) saadu andis ta edasi oma kuulsatele kolmikutele, jalgpalluritele Sander ja Eino Purile ning võrkpallurile Kadri Purile. Ja elas nende edule innuga kaasa, oli tuntud „jalgpallitark“ vutifännide ringis.

 

Aga alles mõned aastad tagasi käis ta korraks Niitväljal ja värskendas ka oma ratsutajamälu.

 

Täiendavalt lugege http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/ootamatult-lahkus-kolme-eesti-tippsportlase-isa?id=80599687


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23