Reedel algab Perila Summer Dressage ja Noorhobuste Tšempionaat koolisõidus

2020. aasta parimad 5-aastased koolisõiduhobused noorhobuste tšempionaadil. Foto autor: Liis Ira.

Reedel, 6. augustil saab hoo sisse Perila Summer Dressage. Kolmepäevase startiderohke võistluse raames leiab aset ka noorhobuste ja -ponide tšempionaat, mille käigus selgitatakse välja 4-, 5- ja 6-aastaste koolisõiduhobuste ja -ponide Eesti tšempionid 2021. Vaata lähemalt SIIT.

Reedel selgitatakse välja parimad ponid ja seda vaid ühe skeemi põhjal. Stardis on kokku 13 poni (vanuseklasside kaupa: 6-4-3). Nii mõnedki starti tulevad ponid olid samas võistluspaigas stardis ka nädal varem, kui selgitati välja parimad noorponid takistussõidus. Stardis on nii eesti hobuseid kui ratsaponisid, nii Eestis sündinud kui imporditud ponisid.

Hobuste tšempionid selgitatakse välja kahe skeemi baasil, need leiavad aset laupäeval ja pühapäeval. Võistlustulle astub kokku 18 noorhobust (vanuseklasside kaupa: 8-8-2). See võib tunduda küll väikese arvuna ja seda eriti võrreldes möödunud nädalavahetusel toimunud noorhobuste tšempionaadiga takistussõiduhobustele, samas aasta tagasi oli stardis kokku vaid 12 hobust ning tundub, et asjad liiguvad õiges suunas! Eelmisel aastal stardis olnud kuuest 4-aastasest hobusest on nüüd 5-aastasena stardis nendest neli. Eelmise aasta viiest 5-aastasest on stardis nüüd 2 hobust.

Pühapäevastest finaalsõitudest, kus noorhobuste tšempionid selguvad, on võimalik osa saada ka otseülekande vahendusel nii estsporthorse.ee ja hobumaailm.ee lehel.