Reedel algab rahvusvaheline ratsavõistlus Ruila Kevadtuur

Kahel järjestikusel nädalalõpul, 25. – 27. mail ning 31. mail – 3. juunil, leiab Ruila Ratsakeskuses aset rahvusvaheline takistussõiduvõistlus Ruila Kevadtuur. Kohapeale oodatakse võistlema sada sportlast kuuest riigist.

Võistluste direktori Mariann Vendti sõnul võtab sel aastal Ruila Kevadtuurist osa ligi 100 ratsanikku 223 hobusel Venemaalt, Valgevenest, Leedust, Lätist, Soomest ja Eestist „Soome Ratsaliit on kinnitanud Ruila Kevadtuuri juunioride ja noorte Põhjamaade ja Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonivõistluseks, mistõttu on lisaks seenioridele kohal ka nende kui meie parimad juuniorid ning noored,“ ütles Vendt. Tema sõnul leiab võistluse raames aset kokku 31 erinevat parkuuri.

Ruila Kevadtuuri näol tegemist Eesti ainsa „tuuri“ tüüpi ratsavõistlusega, kus võistlused toimuvad kahel järjestikusel nädalavahetusel ning hobused ja sportlased jäävad vahepealseks ajaks võistluspaika.

Võistluse korraldusmeeskond tänab Alexelat, raudteeekspediitorit Vana Viru ja Tiki haagiseid suure toetuse eest, ilma millet poleks võistluste korraldamine võimalik olnud.