Reedesel koolisõidu avaalal oli võidukas rootslanna Natalie Oldfors

Grand Prix võitja Natalie Oldfors autasustamisel. Foto: Magnus Järve

Horse Show reedesele võistluspäevale panid puntki koolisõitjad. Võistlustules oli tänavu 16 paari, kelle seast lausa kuus esindasid Eestit: Dina Ellermann hobustega Donna Anna ja Landy’s Akvarel, Diana Pruks hobusega Finalist, Getter Kangur ja Ashwan, Tiina Kuusmann ja Romantika ning Grete Hussar hobusega Rohan Warrior. Eesti naistele olid konkurentsi pakkumas sportlased Venemaalt, Rootsist ja Soomest. 

Grand Prix’ toetas auhindadega rahvusvaheline kindlustusettevõte Aon Baltic, kellest lähemalt saate lugeda nende kodulehelt.

Suurepärase skeemiga võitis klassi rootslanna Natalie Oldfors hobusega Mickey M, saades tulemuseks kõrge 70.348%. Kusjuures, Mickey M on sportlase enda kasvatatud ning ratsastatud. Seega pole imestadagi, et paari vahel on väga suur usaldus ning suurepärane koostöö, mida võis ka võistlusareenil tähele panna. “Sõit oli imeline ja lõbus. Esmakordselt osalen nii suurel võistlusel, mis on siseareenil, ning see on mul ka esimene kord Eestis võistelda. Hobune oli terve sõidu täielikult minuga ja ma olen temaga väga rahul.”

Teise koha saavutas ainus osalenud meessportlane – venelane Stanislav Cherednichenko hobusel Arums, sõites välja tulemuse 68.087%. Eesti lippu hoidsid kodupubliku ees kõrgel meie veteranpaar Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel, kes platseerusid kolmandaks tulemusega 67.957%.

Stanislav Cherednichenko ja Arums. Foto: Magnus Järve

Kohtunikekogus Eestit esindanud Eva-Maria Vint-Warmington suutis tänase koolisõidu üle vaid rõõmu tunda: “Esmaskordselt on Eestist väljas koguni kuus paari, kes kõik said väga hästi hakkama ja peaksid enda üle uhked olema. Paaride tase on hüppeliselt edasi arenenud ja Väikese Auhinna sõitjatest on saanud edukad Suure Ringi sõitjad. Enamikul Eestit esindanud paaridel oli see esimene kord Saku Suurhallis üles astuda, kuid nad näitasid tõsist taset.”

Kõik tulemused: https://online.equipe.com/en/class_sections/356435

Tallinn International Horse Show jätkub laupäeval mitmete takistussõidu klassidega ning MK etapiga koolisõidus.