Rein Pill haaras taas liidrikoha

Oleme järjekordse kuu alguses ning seetõttu saame jällegi analüüsida Eesti Ratsaspordi Liidu edetabelite seisu. Sarnaselt jaanuariga oli veebruariski vähe võistluseid ning võimalikke ja suuremaid nihkeid saame tõenäoliselt näha suve lähenedes, peegeldab punktiseis ikkagi tänasest vormist tulenevaid jõuvahekordi.

Takistussõitjate edetabelis haaras üheks kuuks käest antud liidripositsiooni taas Rein Pill (Ruila Tall), kes kogus punkte rahvusvahelistelt võistlustelt Taanis ja Prantsusmaal. Kuigi jaanuari parim Hanno Ellermann (Rafter) veebruaris ei võistelnudki, piisas kogutud punktisummast teise koha säilitamiseks. Kolmandana jätkab eelmiselgi kuul samal positsioonil olnud ja mitmeid kodumaiseid võistlussõite võitnud Andres Udeküll (Parkuur).

Sarnaselt avatud arvestuse takistussõidu edetabeliga vahetasid esimene ja teine kohad ka noorte tabelis. Täna jätkab liidrina Anni Kaljund (Domingo), teine on Liis Danelson (Ruila Tall), kolmas Kätlin Sehver (Ruila Tall), kes samas on veebruari lõpuga juuniorite liider. Parimaks poniratsutajaks tõusis mitmeid võite saavutanud Tondi klubi sportlane Liis Anette Pae.

Koolisõidus on vastandina takistussõidule noorte ja avatud klassis püsinud vankumatu liidrina Anna-Liisa Rink (Nancy) ja Zäz. Avatud arvestuses järgnevad teisena Heli Hussar (Saaremaa) ja Ginger ning Dina Ellermann (Tondi) ja Royal Pokemon. Noorte klassis tõusis teiseks Getter Kangur (Tondi) Palladionil, olles liider juuniorite klassis. Parimana poniratsutajate arvestuses lõpetas veebruari Anett Truupõld (Tondi) ponil Kasimir.

Hooaega on alustanud kestvusratsutajadki. Seeniorite arvestust asus juhtima Araabia Ühendemiraatides korralikke starte teinud Maris Saar (Parkuur), noorte ning juuniorite arvestust juhib mullunegi samade klasside edukaim Kairit Kalbre (Parkuur).

Klubide arvestuses võitis veebruarikuu Ruila Tall, mis jätkab liidrina ka üldarvestuses. Teine on pärast kahte kuud Tondi, millest jääb kahe punktiga maha mullune võitja Parkuur.

Ratsaliidu edetabelid leiate traditsiooniliselt www.ratsaliit.ee edetabelite rubriigist.