Rein Pill hetkel MK liiga arvestuses teine

Pärast Leszno MK-etappi on paras aeg teha vahekokkuvõtteid enne Kesk-Euroopa liiga finaali, mis toimub 25.-28. märtsil, 2010.a. Tallinnas Saku Suurhallis.

Nii põhja- kui lõunaregioonis on tänaseks jäänud üks etapp – põhja regioonis nädal enne Tallinna finaali Varssavis, lõuna regioonis 4.-6. Detsembrini Budapestis. Mõlemas regioonis on üleilmse majanduslanguse tõttu etappe vähemaks jäänud. Meie liigas jäid ära oktoobrisse plaanitud Vilniuse etapp ja detsembris toimuma pidanud Poznani etapp. Lõunas ei jagatud MK-punkte Horvaatia pealinnas Zagrebis.

Kuna toimub 8 etappi, läheb FEI World Cup reeglite alusel arvesse 4 paremat. Liiga finaali pääseb mõlemast liigast kümme paremat, võttes seni kogutud punktid kaasa. Finaalis kogutakse punkte kolmes sõidus. Neljapäeval, kui kavas 145 cm Tabel C, saavad punkte 10 paremat, kusjuures esimene 10, teine 9 jne. Reedel võisteldakse kõrgusel 150 cm ümberhüpetele ning punkte jagatakse tavalise MK punktitabeli alusel ehk 16 paremat, kusjuures esimene 20, teine 17, kolmas 15, neljas 13, viies 12 jne. Olulisim ala on kavas pühapäeval, kui võisteldakse ümberhüpetele kõrgusel 155 cm. Sellel alal antakse punkte topelt, võrreldes tavalise punktitabeliga.

Analüüsides punktiseisu mõlemas regioonis, saame tõdeda, et tipus on punktivahed väga väikesed. Meie regioonis juhib teiseks tõusnud Rein Pilli, kellel 54 punkti, ees venelane Arseny Shpakovsky 57 punktiga. Kolmandat ja neljandat kohta jagavad 52 punktiga lätlane Andis Varna ja venelane Dmitri Berestov. Kivisild jätkab viiendana 51 punktiga, Klettenberg on seitsmes 42 punktiga.

Lõunas on võrdselt 58 punkti kogunud türklased Avni Atabek ja Sencer Horasan. Kolmandana jätkab 47 punktiga bulgaarlane Ivelin Velev ning neljandana mullune liiga võitja bulgaarlane Angel Niagolov 46 punktiga. Viimasel on kirjas punktid vaid kolmelt etapilt, neist kahelt võidud. Juhul, kui Niagolov osaleb Budapestis, on tal võimalus tõusta liidritele üpriski lähedale.

Väikeste punktivahede tõttu on kõik veel lahtine ja otsustavaks saab Tallinna võistlus. Suurde finaali, mis tänavu toimub 14.-18. Aprillini, 2010.a. Genfis (Šveits), pääseb lõpparvestuse kolm paremat. Mulluse hooaja kolm paremat olid teatavasti Niagolov, Beletski ja Pill.