Rein Pill ja A Brok lõpetasid Leszno Grand Prix Longines punktidel

Eile lõppes Lesznos peetud 3* tasemega takistussõiduvõistlus kahevoorulise Grand Prix sõiduga, kus Rein Pill ja A Brok jäid kõige napimalt välja teise vooru pääsemisest ning lõpetasid 13. kohal teenides lisa oma maailma reitingupunktidele.

Leszno Grand Prix starti oli üles antud 50 võistluspaari, mis tähendas kehtiva reglemendi järgi, et teise vooru pääseb 13 võistluspaari ja just sellel positsioonil olid pärast avavooru Rein Pill ja A Brok, kes lõpetasid esimeses voorus nelja karistuspunktiga. Võistluse käigus selgus aga, et üks sportlane oli end enne ala algust maha võtnud ja teine ei ilmunud starti sõidu käigus. Kogu olukord muutus koheselt ebasoodsaks meie sportlasele, sest kuna startide arvuks jäi 48, moodustas sellest 25% 12 ning Pill ja A Brok jäid just nimelt joone alla.

Korraldajate poolt kasutatud artikkel oli põhimõttel, et esimene voor on puhtusele. Seega jäi Pill koos teiste avavooru neljaga lõpetanud paaridega jagama 13. kohta. Kuigi auhinnarahadele sellega ei jõutud, kogutis siiski mitmed punktid Longines Ranking edetabelisse. Muide, kui teise vooru oleks pääsenud algne 13 paari, oleksid sinna pääsenud kõik nelja karistuspunktiga sportlased ehk teises voorus oleks osalenud 19 paari.

Grand Prix oli kokkuvõttes edukas poolakatele, kes võtsid koguni nelikvõidu. Võitjana väljus Marek Lewicki hobusega Abigej.