Rein Pill ja A Brok võitsid Tšerniahovskis täna keskpäevase Longines reitingu sõidu (täiendatud 20.10)

Tänane võistluspäev pani Tšerniahovskis sel aastal esmakordselt kõik kohalviibijad kuulama Eesti hümni, mida mängiti keskpäevase Longines Ranking sõidu võitnud Rein Pillile ja hobusele A Brok.

Eelnevates sõitudes ei olnud Eesti takistussõitjatel oluliseks rõõmustamiseks põhjust olnud, seda enam positiivselt mõjus Rein Pill võit keskpäeval peetud 145 cm kõrguste takistustega kahefaasilises sõidus. Parima tulemuse sõitis Pill välja kaheksaaastasel hobusel A Brok. Teisena lõpetas Venemaa suurmeister Vladimis Tuganov hobusel Bluebuster, kolmandana sakslane Holger Wulschner hobusel Barnebee. Pillist ja A Brokist veidi kiirema aja teises faasis suutsid sõita vaid Vladimir Beletsky ja Rocketman, kuid nemad kogusid neli karistuspunkti. Teises osalenud Eesti paarid teise faasi ei pääsenud.

Hommikupoolikul peetud 145 cm kõrguse Tabel C sõidu parimad olid poolakas Jaroslaw Skrzyczynski ja Baltazar du Rouet. Eestlased paremate hulka ei jõudnud, parimad olid sealgi 21. kohaga Pill ja A Brok. Õhtul oli kavas veel 155 cm kõrguste takistustega ümberhüpetele sõit, mis sarnaselt eelnevatega andis punkte Longines Ranking edetabelisse ning mille auhinnafondiks on 82 000 ameerika dollarit. Paraku õhtu eestlastele auhindu juurde ei toonud. Ümberhüpetele pääses üheksa paari, kellest neli läbisid ka need vigadeta. Võit läks Leetu ja selle pälvis Andrius Petrovas hobusega Aragorn.

Harrastajate võistluses jõudis täna auhinnalisele kohale ka Eestit esindav Risto Märtson, kes hobusega Sir Popey oli kahefaasilises 115 cm sõidus 13 paari hulgas kuues.

Tšerniahovski tulemused endiselt leitavad aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/838/838zeitplanDEU.htm?style=hippouet