Rein Pill ja Alfons Ra Leszno Grand Prix kolmandad, võitis Skrzyczynski

Rein Pill ja Alfons Ra lõpetasid Leszno Grand Prix kõrgel kolmandal kohal, kogudes MK-etapi teise koha punktid, kui võidu võtti kodupubliku toel viimasena startinud poolakate esinumber Jaroslaw Skrzyczynski hobusega Chacclana.

Eestlasi oli tänase, meie liiga eelviimase, MK-etapi stardis kolm. Liiga liider Kullo Kender ja Artas võtsid põhiparkuuris maha kaks takistust ja platseerusid kokkuvõttes 20. kohale, kogudes siiski Lääne-Euroopa sportlaste kohtade eemaldades ühe lisapunkti. Hanno Ellermann ja Freedom lõpetasid viie karistuspunkti ning 15. kohaga, kuid MK-punkte saavad nad 12. koha eest.

Ümberhüpetele pääses viis võistluspaari, kelle hulgas meie parimana ka Rein Pill ja Alfons Ra. Ümberhüpete avalöögi tegi eilse reitingusõidu võitja iirlane Shane Carey hobusega Fecybelle ja püsis liidrina ka pärast eelviimasena startinud Pilli ja Alfonsit, kes platseerusid sel hetkel teiseks. Viimasena startinud eeldatav favoriit Skrzyczynski tegi Chacclanaga, kellega saavutanud auhinnalisi kohti CSI4* ja 5* võistlustel, kiiret sõitu ning suutis kodupubliku rõõmuks lõpetada iirlasest 1.19 sekundit kiiremini, võttes nii MK-finaali perspektiivi arvestades väärtusliku võidu.

Liiga arvestuses sai võidupunktid loomulikult poolakas, mis tõstis teda liiga tabelis oluliselt kõrgemale. Teise koha 17 punkti kuulub Rein Pillile, kolmanda koha punktid võttis lõunaregioonis võistlev rumaanlane Andrea Herck.

Pühapäevastes madalamates parkuurides tuli Eestile veel mitmeid auhinnalisi kohti. Nii oli Kullo Kender Strigaga kõrgusel 140cm kaheksas, kõrgusel 125cm võeti kolm auhinda, kui neljas oli Hanno Ellermann hobusega Graffiti, viies Rein Pill hobusega White Dream ja kuues Kullo Kender hobusega Charlotte Dundas.