Rein Pill ja Alfons Ra Leszno laupäevases reitingusõidus viiendad

Rein Pill ja Alfons Ra / fot Susanna Liis Ole Rein Pill ja Alfons Ra. Foto: Susanna Liis Ole

Sel nädalavahetusel peetakse Poolas Lesznos meie takistussõiduliiga eelviimast MK-etappi, laupäevaseks põhisõiduks oli Longines Ranking punkte andnud 145cm kõrgune ümberhüpetega parkuur, kus Rein Pill ja Alfons Ra saavutasid kõrge viienda koha.

Laupäevases 145cm kõrguses 25000€ suuruse auhinnafondiga ümberhüpetega sõidus asus starti 48 paari, kellest põhiparkuuri puhta soorituse tegi 14. Esimesena startisid eestlastest Kullo Kender ja Artas, kes lõpetasid kaheksa karistuspunktiga. Rein Pill ja Alfons Ra olid meie sportlastest järgnevad ning kvalifitseerusid kuuenda paarina ümberhüpetele. Paraku rohkem eestlasi ümberhüpetel ei osalenud, Hanno Ellermann ja Freedom võtsid maha ühe lati, lõpetades seega nelja punktiga.

Ümberhüpetel sõitis teistele kõva margi ette teisena startinud iirlane Chane Garey hobusega Fecybelle, kes püsis liidrina pea ümberhüpete lõpuni. Rein ja Alfons tegid samuti korraliku sõidu ja asusid soorituse järgselt teisele kohale, kuid järgnevad edestasid neid koheselt. Järgnevana startinud poolakas Maksymilian Wechta edestas Reinu 0.1 ja leedukas Andrius Petrovas 0.14 sekundiga. Võidu võttis aga viimaste hulgas startinud sakslane Andre Thieme hobusega Contadur ja nii lõpetasid Pill ja Alfons Ra viiendal kohal.

Eestile on tulnud muidki auhinnalisi kohti. Nii olid Rein Pill ja Happygirl laupäevases 125cm sõidus kuuendad, Hanno Ellermann Donna Paolaga reedeses 140cm sõidus seitsmes ja Friidomiga 135cm sõidus kolmas, Kullo Kender ja Charlotte Dundas reedese 115cm kuuendad.

Täna on Leszno peasündmuseks MK-etapp, kus meie poolt stardivad Kullo Kender, Hanno Ellermann ja Reim Pill. Leszno tulemused leiate siit.