Rein Pill ja Carrera Z jõudsid Varssavi Karika ümberhüpetele

Laupäevasel võistluspäeval Varssavis MK sõite kavas ei olnud, päeva tippsündmuseks kujunes Rolex Rankingu punkte andnud Varssavi Karika nimeline sõit, kus takistuste kõrguseks 145 cm. Ainsa Eesti paarina jõudsid ümberhüpetele eelmistel päevadel ebaõnnestunud Rein Pill ja Carrera Z.

Võistluspaare, kes asusid püüdma hinnalist Varssavi Karika võitu, oli 36. Puhtaid sooritusi tehti lõpuks 13. Rein Pill ja Carrera Z startisid neljandatena ja arvestades kahe eelmise päeva kahekohalisi "skoore", ei julgenud nendelt tänagi korralikku sooritust oodata. Vastupidiselt sellele suutis vanameister Pill tõestada muud lõpetades oma sellel võistlusel ainukesena osaleva hobusega parkuuri vigadeta. Seevastu eksisid teised meie ratsutajad. Raag Poncordiga ning Klettenberg Bingoga ajasid maha ühe, Kivisild ja Calina kaks takistust.

Ümberhüpped algasid äpardustega. Esimesena startisid hollandlane Leon Thissen ja Ulena tehes seda sama lennukalt, kui eilses Rolexi sõidus, kus nad lõpuks kahe tõrkega välja langesid. Kiire lend lõppes tänagi kolmandal takistusel, kus fikseeriti esimene tõrge. Eilsest õppinult sõitis nüüd ratsanik rahulikult lõpuni ja kogus sel moel 6 karistuspunkti. Teisena startisid Benas Gutkauskas ja Lifou, kes neljapäevases MK sõidus olid kukkunud. Täna polnud kukkumine jällegi kaugel. Benas ja Lifou ületasid edukalt küll Thissenile takistuseks saanud kolmanda tõkke, kuid äkiline hobuse pidurdus neljanda takistuse ees viskas Leedu esinumbri praktiliselt sadulast. Paraku oli pidurdus niivõrd intensiivne, et viis hobusel valjad peast ning Benasel ei jäänud muud üle, kui astuda sadulast maha ning lahkuda võistlusväljakult. Tulemuseks välja langemine.

Kolmandana asus starti meie Rein Pill hobusel Carrera Z. Kaks esimest hüpet tekitasid lootust läbida ümberhüppedki vigadeta, kuid sarnaselt esimesena startinud Hollandi paarile, sai ka Pillile ja Carrerale takistuseks kolmas tõke, kus kohtunikud fikseerisid tõrke. Hiljem pudenes veel viimane takistus ja tulemuseks fikseeriti 11 karistuspunkti, mis andis küll 13. koha ja mõned punktid Rolexi edetabelisse.

Varssavi Karika võit läks Hollandisse. Võitjateks osutusid Varssavis osalevatest sportlastest kõrgeimat reitingut omav Jur Vrieling ja tema Sissi van`t Schuttershof. Edukaima poolakana oli kolmas Radoslaw Zalewski hobusel Chocolat 15. Lähinaabrite parima koha, kaheksanda, saavutas leedukas Andrius Petrovas hobusel Contendro II, kellega muide võitis reede õhtuse kuue takistuse sõidu.

Hommikuses 130 cm sõidus saavutas meile tuntumatest takistussõitjatest kolmanda koha lätlane Andis Varna hobusel Eloise 16. Kahel eelneval päeval Väikeses Ringis edukas olnud Urmas Raag ja Laguna stardivad täna meie aja järgi kell 22 algavas 135 cm kõrguses sõidus, kus kavas harva kasutatav arvestuspõhimõte – sõit esimese veani kiirusele.

Varssavi tulemused ja otseülekanded endiselt aadressil www.swiatkoni.pl .