Rein Pill ja Konstantinos KS Venemaa Presidendi Grand Prix teised, võitis Sloothaak

Täna pärastlõunal jõudis Kaliningradi oblastis kolm päeva kestnud CSI4* tasemega takistussõiduvõistlus lõpule. Võistluse 160 cm kõrguste takistustega Grand Prix kandis Venemaa Presidendi karika nimetust ning just sealt tuli kogu nädalavahetuse Eesti parim tulemus.

Võistlust Presidendi karikale alustas 40 paari. Takistuste kõrgus oli 160 cm, auhinnafond 120 000 ühendriikide dollarit ning võimalik täita tuleva aasta Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooni. Vigadeta sõidu tegid põhiparkuuris viis võistluspaari, kelle hulgas ka kaks eelnevat Tšerniahovski GP võitjat – sakalane Sloothaak ja eestlane Pill. Kindlalt tituleerituim mitmekordne olümpiavõitja Franke Sloothaak, kes seekord võistles enda treenitava ja õlavigastust raviva Benas Gutkauskase põhihobusega Lascar, ei jätnud midagi juhuse hooleks tehes ümberhüpetel kiire ja puhta sõidu ning võttes sel moel oma karjääri järjekordse GP võidu. Rein Pill ja Konstantinoski läbisid ümberhüpped puhtalt lõpetades kõrgtasemelise sõidu teisel koha. Kolmandana lõpetas hollandlane Piet Raijmakers Jr. hobusel Van Schijndel’s Valentino. Teised eestlased jäid tänagi tagasihoidlikumaks – Klettenberg ja L.B. Carnaval L.B.La Silla 12 karistuspunkti, Raag ja Axel du Beaumont 22 karistuspunkti, Kivisild ja Chicca La Manga katkestasid.

Hommikuses Rolexi punkte andnud tõusva raskusega 145 cm sõidus jõudis meie takistusõitjatest auhinnalisele kaheksandale kohale Tiit Kivisild hobusega Calina. Selle sõidu võitis tänavu Londoni olümpiamängudel osalenud venelane Vladimir Tuganov hobusel Carvin, teisele kohale võitles end Peter Geerink hobusel Winston.