Rein Pill ja Tiit Kivisild asuvad homme EM-il võistlustulle

26. -31. augustil Inglismaal Windsoris peetavast kooli- ja takistussõidu EM-ist võtavad osa ka Rein Pill ja Tiit Kivisild. Kolmapäeval ja neljapäeval peetavatest eelsõitudest loodetakse edasi jõuda ka pühapäevasesse finaali.

Reinu sõnul on nad praeguseks Tiidu ja hobustega kenasti võistluspaika jõudnud ning täna leiavad aset hobuste ülevaatus ja esimene soojendussõit võistlusväljakul. „Homme õhtul toimub esimene võistlussõit. Oleme positiivselt meelestatud, sest hobustega on kõik korras ja meil on piisavalt aega kohalikesse oludesse sisse elada. Samas on sellisel tasemel võitlemine hobuste ja ka Tiidu jaoks esmakordne kogemus. Seega on raske midagi ennustada.“

Rein on takistussõidu EM-il osalenud ka varem. Kümme aastat tagasi võisteldi Inglismaal Hicksteadis hobusega Mitjutland, kuid tase osutus ratsu jaoks liiga kõrgeks ning pärast esimest võistlussõitu loobuti edasistes voorudes osalemisest.

Takistussõidu EM-il võisteldakse parkuurides, mille kõrguseks on kuni 160 sentimeetrit.

Juhul, kui Eesti sportlastel ei õnnestu kolmapäeval ja neljapäeval toimuvatest eelsõitudest finaalvooru jõuda, asutakse kõrget kohta püüdma laupäevases Grand Prix-s.

Võistluste tulemusi saab jälgida veebilehel: http://eventcontent.hippoonline.de/421/421zeitplanENG.htm

Võistluste tipphetki saab otsepildis jälgida aadressil: http://www.alltechfeiwindsoreuropeans.com/video-audio.html

Mailis Timmi