Rein Pill kogus Alfons Ra-ga Pariisis Longines Ranking punkte, Grand Prix võitis Deusser

Rein Pill hobusel Alfons Ra /Foto: Merike Udrik-Õispuu

Laupäevase võistluspäeva Pariisis lõpetas Grand Prix, kus osalesid MK-võistluses mitteosalevad hobused. Rein Pill ja Alfons Ra jäid kahjuks esimesena teisest voorust välja, kuid kogusid sellele vaatamata mitmeid Longines Ranking punkte.

Pariisi võistluse Grand Prix peeti kahevoorulisena kõrgusel 155cm, kusjuures teise vooru pääses vastavalt juhendile 12 paremat. Eesti publiku ja Hobumaailma rõõm oli suur, kui kolmandana startinud Rein Pill ja Alfons Ra lõpetasid parkuuri vigadeta, kuid paraku ületasid nad normiaega sedavõrd, et teenisid kaks karistuspunkti. Meie lootus, et Rein siiski 12 parema hulka platseerub püsis peaaegu stardijärjekorra lõpuni, kuid kahjuks ületas tagant kolmandana startinud Oliver Philippaerts Reinu tulemuse ning jättis meie sportlase esimesena teisest voorust ning seega ka auhinnaliselt kohalt välja. 13. koha eest kogus Pill siiski mitmeid Longines Ranking punkte.

Teises voorus läks tõsisemateks kiiruskatseteks, mille eesotsas olid Prantsusmaa sportlased. Enne kahe avavooru kiireima sakslase – Marcus Ehningu ja Daniel Deusseri – starte oli prantslastel suisa nelikjuhtimine. Deusser purustas aga hobusega Cornet kohalike  lootused kuulata Marseillaise`i ja võttis klassikaliselt viimase startijana võidu. Teise koha pälvis Grand Prix sõidus vanameister Patrice Delaveau hobusega Aquila HDC, kolmas oli Cedric Angot hobusega Saxo de la Cour.

Daniel Deusser hobusel Cornet /Foto: Merike Udrik-Õispuu