Rein Pill Peterburi põhisõidus kolmas

Rein Pill ja Alfons Ra. Foto: Mari Ann Selge.

Eelmisel nädalavahetusel, 5.-7. juulini võistlesid Urmas Raag, Paul Argus, Maarja Martinson ja Gunnar Klettenberg Venemaal Peterburis CSI2* võistlusel, kus laupäeval peeti 150 cm kõrgune kvalifikatsioon ning viimasel päeval GP kõrgusel 140-160 cm. Meie sportlased võitsid mitmeid auhinnalisi kohti, hoides sellega Eesti lippu alati kõrgel.

Reede

Esimene auhinnaline koht tuli meie arvele avatud klassi 120 cm kõrgusest parkuurist, mille Maarja Martinson hobusel Kragbech’s Celica hüppasid vigadeta. Nad platseerusid seitsme puhtalt sõitnud võistluspaari hulgas neljandaks.

Maarja Martinson ja Kragbech’s Celica. Foto: Elena Zobova.

Neljanda koha saavutas ka Paul Argus, kes sõitis hobusega Jay-Z Bee avatud klassi parkuuri kõrgusel 130 cm taas vigadeta. Samas sõidus tuli Paul ka seitsmendaks, läbides raja puhtalt ka hobusel Ping Pong V. Ka kümnes auhinnaline koht kuulus meile. Selle saavutasid Urmas Raag ja Van Damme. 45 osalenud paari hulgast sõitis raja mõlemad osad vigadeta 13 sportlast.

Reedese päeva viimase parkuuri, milleks oli 140 cm kõrgune kahefaasiline parkuur, lõpetas Rein Pill Alfons Ral kolmandana. Reinu ja Alfonsi aeg teises faasis oli küll üle sekundi kiirem kui võitjal, kuid üks viga andis neile võidu asemel kolmanda koha. Vaid kaks sportlast läbis mõlemad faasid vigadeta. Sõidu võitis ka Eestis võistlemas käinud Anna Gromzina hobusel Pimlico.

Laupäev

Teine võistluspäev algas kiirus-puhtus parkuuriga kõrgusel 125 cm. Selles sõidus oli 16 sportlast, kes läbis raja vigadeta. Kõrgel teisel kohal lõpetas selle sõidu Rein Pill hobusel White Dream. Päev jätkus 150 cm kõrguse parkuuriga, mis oli pühapäeval toimunud GP kvalifikatsioonisõit. Parkuur peeti ümberhüpetele, kuhu pääses kaheksa võistluspaari, nende hulgas kolm eestlast. Vigadeta läbis raja vaid kaks sportlast, võitis taas Anna Gromzina Pimlicol. Meie omadest parimana lõpetas Paul Argus hobusel Renessin viiendana, tehes ümberhüpetel ühe vea. Rein Pill ja Alfons Ra lõpetasid seitsmendana ning Urmas Raag ja Carlos kaheksandana.

Avatud klassi kiirus-puhtus parkuuris kõrgusel 135 cm tulid Gunnar Klettenberg ja Traffic puhta sõiduga viiendaks. Neile järgnesid kuuendana samuti vigadeta sõitnud Paul Argus ja Ping Pong V ning üheksandana Urmas Raag ja Van Damme.

Noortele hobustele (6-7aastased) mõeldud 120-125 cm kõrguses kiirus-puhtus parkuuris olid meie omadest tublimad Urmas Raag ja Ventisette, hüpates raja vigadeta ning lõpetades neljandal auhinnalisel kohal. Kümnendal auhinnalisel kohal olid selles sõidus Gunnar Klettenberg ja Hunter.

Pühapäev

Viimane võistluspäev algas noortele hobustele mõeldud ümberhüpetele sõiduga. Põhiparkuuri sõitis vigadeta 10 sportlast, kellest taas vaid kaks sõitsid ka ümberhüpped vigadeta. Ka siin sõidus olid meie omadest kõrgeimal kohal Urmas Raag ja Ventisette, kes tulid üheksandaks.

Päev jätkus ümberhüpetega sõiduga, kus tõkked olid seatud kõrgusele 130 cm. Ümberhüpetele pääses seitse sportlast, nende hulgas ka Maarja Martinson hobusel Kragbech’s Celica, kes tegid ümberhüpetel mõned vead ja lõpetasid seitsmendana. Vaid üks paar läbis ka ümberhüpped vigadeta – Kashastanist pärit Asset Tolkumbekov hobusel Green’s Sigapore. Auhinnalise 11. koha saavutasid siin Rein Pill ja White Dream, kes tegid põhiparkuuris ühe vea ja sellega ümberhüpetele ei pääsenud.

Enne põhisõitu peeti veel 140 cm kõrgune parkuur. Ümberhüpetele pääses viis sportlast, nende hulgas ka kaks meie oma. Kolmandaks tuli Paul Argus hobusel Ping Pong V ning neljandaks Gunnar Klettenberg hobusel B Captain Norman. Mõlemad hüppasid ka ümberhüpped puhtalt. Selle parkuuri lõpetas kuuendal auhinnalisel kohal Urmas Raag hobusel Van Damme, kes sõitsid küll põhiparkuuri vigadeta, kuid said kahjuks ühe karistuspunkti ületatud normiaja eest.

Urmas Raag ja Van Damme autasustamisel. Foto: Stas Mulyar.

Põhisõidus kõrgusel 140-160 cm näitasid taas head vormi Rein Pill ja Alfons Ra, kes lõpetasid parkuuri kolmandana. Hästi sõitsid ka Gunnar Klettenberg ja Queensland, kes said põhiparkuuris ühe karistpunkti ületatud normiaja eest ning lõpetasid viiendal kohal. Auhinnalisel üheksandal kohal lõpetasid Paul Argus ja Renessin, kellel tuli põhiparkuuris sisse üks viga. Ümberhüpetele pääses kolm sportlast, kellest kaks sõitsid raja vigadeta. Kokku võttis sõidust osa 25 võistluspaari. CSI2* GP võitis venelane Evgeny Shkarpet hobusel Coledo.