Rein Pill sõitis Helsingi Maailmakarika etapi 8 kp-ga

Rolex FEI World Cup lõppes šveitslase Daniel Etteri võiduga, kelle sõit hobusel Peu A Peu oli erakordselt kiire ja sujuv, nii et seda oli lausa nauding jälgida. Ainsa eestlasena startinud Rein Pill A Big Boy’l korjas rajalt 8 kp.

Enda sõnul on Daniel Etter’i edu saladus lihtne – tuleb sõita õigel hobusel. Kahtlemata sisaldas ka sooritus mitmeid riskantseid elemente, kuid teisiti ei ole ka sellise tasemega võistluse võitmine võimalik. Ja Daniel Etter oli täna oma võitu (sh auhinnaks saadud Rolexi käekella) väärt.

Rein Pill tegi ilusa soorituse, läbides raja 8 karistuspunktiga. Kusjuures rajameistri poolt raskeimateks hinnatud elemendid sooritas ta veatult, saatuslikuks sai vaid 9. tõke, mis tuli teha keerukalt tagasipöördelt. Maha pudenes ka viimase tõkke latt, kuid see oli lihtsalt ebaõnn. Kokkuvõttes 30. koht.

Rajameister oli väga üllatunud, et väljakutsuv ja kiire rada tõi koguni 10 ümberhüppajat, oodatud 4 või 5 asemel. See on muidugi selge märk võistlejate kõrgest tasemest.

Ka teise koha omanik ameeriklanna Lauren Hough oli õnnelik, sest Helsinki on linn, kus tema isa võitis olümpial meeskondliku 3. koha. Lisaks oli tema hobune just kuupikkuse puhkuse lõpetanud ja seega alles vormi taastamas.

Komandaks platseerunud hollandlane Eric van der Vleuten sõnas, et ta poleks täna rohkemaks võimeline olnud ja seega on saavutatuga rahul.

Alice Laanemägi